۱۳۹۸-۰۴-۳۰
طرح نذر در کتاب کتابخانه امام رضا(ع) تربت حیدریه

طرح نذر در کتاب کتابخانه امام رضا(ع) تربت حیدریه

رئیس کتابخانه امام رضا(ع) در شهرستان تربت حیدریه از استقبال خوب شهروندان این شهرستان از اجرای طرح نذر کتاب خبر داد.

جواد صادقی فر با بیان این مطلب گفت: از ابتدای سال 98 طرحی در قالب نذر کتاب در کتابخانه امام رضا (ع) تربت حیدریه، با نام «اهدای کتاب – اهدای دانایی» به اجرا درآمد که طی این طرح پوسترهایی طراحی و در اماکن عمومی این شهرستان توزیع شد.
وی هدف از این طرح فرهنگی، با عنوان نذر کتاب را گردآوری کتاب هایی عنوان کرد که در اقصی نقاط شهر بدون استفاده بوده که با اجرای این طرح کتابها توسط کتابخانه جمع آوری و سازماندهی می شود.
وی در خصوص موارد استفاده کتابهای جمع آوری شده در طرح نذر کتاب گفت: بخشی از کتاب های جمع آوری شده در کتابخانه امام رضا(ع) تربت حیدریه قابل نگهداری و بخش دیگری از آن به صورت اهدا به کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی ارسال می شود.
صادقی فر همچنین به آماری از کتب جمع آوری شده در اجرای این طرح طی سه ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت: طی این مدت نزدیک به 600 جلد کتاب جمع آوری شده است.
وی گفت: این کتابها در موضوعات دینی، عمومی، خانوادگی، رمان و البته کتابهای کمک درسی تقسیم بندی می شود که با توجه به کمبود کتابخانه در زمینه کتابهای کمک آموزشی بسیار برای مجموعه مفید واقع شده است.
صادقی فر این طرح را با تبلیغ و پیگیری کتابداران کتابخانه امام رضا(ع) همچنان در حال رشد و توسعه عنوان کرد.
گفتنی است این کتابخانه در سه ماهه نخست سال جاری هم راستا با سیاست های کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی در آشنایی مخاطبان با برنامه های ملی و مذهبی 28 نمایشگاه موضوعی کتاب را برگزار کرده است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود