۱۳۹۸-۰۶-۱۲
بیانات رهبر انقلاب در موضوع اقتصاد مقاومتی را در «افق نویدبخش» بخوانید
بیانات رهبر انقلاب در موضوع اقتصاد مقاومتی را در «افق نویدبخش» بخوانید
کتاب «افق نویدبخش» به کوشش ناصر عابدی که به سیاست‌ها و انتظارات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در موضوع اقتصادی مقاومتی می‌پردازد، از سوی انتشارات سروش وارد بازار نشر شد.

کتاب «افق نویدبخش» مجموعه هشت سال سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درباره اقتصاد مقاومتی است.

در بخشی از این کتاب آمده است: «اقتصاد مقاومتی، اقتصاد پویا، هدف‌دار و نتیجه بخشی است که بر پایه بنیان‌های علمی و تحقیقاتی متناسب با سازوکارهای این مرز و بوم بنا شده است. این الگوی اقتصادی برای حفظ کرامت و حرمت میهن و تداوم بقای کشور عزیزمان ایران، در برابر فشارها و تنگناهای اقتصاد جهانی طراحی شده است. اقتصاد مقاومتی با طراحی و تدبیر بلند مدت تحقق پیدا می‌کند و متکی بر فکر و اندیشه و نیروهای درونی، همچنین الگوی الهام بخشی منطبق بر نظام اقتصاد اسلامی است. این استراتژی اقتصادی، الگویی شعاری و آرمانی و دور از دسترس نیست، بلکه آرمانی متعالی است که به شرط بسترسازی و اقدام و عمل، توسعه و پیشرفت به بار می آورد.»

کتاب «افق نویدبخش» در ۱۰ فصل تهیه و تنظیم شده است که چهار فصل نخست، آن به تعریف اقتصاد مقاومتی و چرایی اتخاذ این الگوی اقتصادی و معرفی عوامل تحریم‌ها و راه حل‌های برون رفت از آن‌ها می‌پردازد.

فصل پنجم تا نهم کتاب وظایف نهادهای مختلف اعم از بخش دولتی و خصوصی را مشخص کرده است تا هریک از افراد و آحاد جامعه، برای موفقیت در اجرای این طرح ملی، نسبت به وظایف خود و دیگر افراد آشنا شوند و بر مبنای ساختارهای تعریف شده برنامه ریزی، حرکت و تلاش کنند.

فصل پایانی کتاب هم انتظاراتی که از اقتصاد مقاومتی می‌رود و همچنین امیدهای ناشی از اجرای این طرح ارائه شده است.

چاپ نخست کتاب «افق نویدبخش» در ۲۸۸ صفحه از سوی انتشارات سروش منتشر و در اختیار علاقمندان به مباحث اقتصادی قرار گرفته است.

علاقمندان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان شهید مطهری، نرسیده به خیابان شهید مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن ۸۸۳۱۰۶۱۰-۰۲۱ یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن ۶۶۴۹۳۶۲۰-۰۲۱ مراجعه کنند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید