کتابخانه مسجد امیرالمؤمنین (ع)
۱۳۹۹-۰۴-۱۶
کتابخانه مسجد امیرالمؤمنین (ع)
مقدمه: این کتابخانه با عنایت پروردگار و وجود با برکت علی ابن موسی الرضا (ع) به درخواست هیئت امنای محترم مسجد امیرالمؤمنین (ع) و مردم محروم منطقه کم برخوردار رسالت که در حاشیه شهر مشهد واقع شده است با همت وتلاش مسئولین سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، خصوص استفاده از ظرفیت های فرهنگی آستان قدس رضوی در توسعه خدمات فرهنگی و ترویج فرهنگ مطالعه و تاکیدات تولیت معزز آستان قدس رضوی در آبان ماه 1398 تجهیز و به بهره برداری رسید.

تاریخچه و موقعیت:
کتابخانه مسجد امیرالمؤمنین (ع) در منطقه رسالت، رسالت 81 ،  شهرک امید که محله های سیس آباد، دروی، ده رود، همت آباد و... را تحت پوشش قرار می دهد. درآبان ماه 1398 به مناسبت ولادت با سعادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق(ع) و همزمان با روز کتاب و کتابخوانی به عنوان پنجاه و ششمین کتابخانه آستان قدس رضوی با متراژ 400 متر مربع و گنجایش 100 نفر در طبقه فوقانی مسجد افتتاح شد.
منابع موجود در کتابخانه و تعداد اعضاء:
در حال حاضر این کتابخانه در حدود 4000 جلد کتاب چاپی دارد و از 6 عنوان نشریه ادواری بهره مند است. تعداد اعضای فعال این کتابخانه حدود 300 نفر است.
بخشهای مختلف کتابخانه :
این کتابخانه دارای تالارهای مطالعه قفسه باز آقایان و بانوان، تالار مطبوعات، بخش امانت کتاب، واحد اینترنت و کتابخانه دیجیتال است.
ساعات کار کتابخانه:
ساعت شروع به کار کتابخانه همه روزه به جز ایام تعطیل 15/7 الی 30/19 می باشد. با توجه به حضور نیروهای خدمتگزار جهت ترویج فرهنگ مطالعه پذیرای مشتاقان کتاب و کتابخوانی است.
نشانی و تلفن:
مشهد، جاده سیمان ، رسالت 81، شهرک امید، مسجد امیرالمؤمنین(ع) ، طبقه فوقانی مسجد ، کتابخانه امیرالمؤمنین (ع)

تلفن کتابخانه: 32434234
تلفن همراه مدیر کتابخانه : جواد جانعلی زاده  09151050521

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید