۱۳۹۹-۰۴-۲۱
معرفی کتاب به مناسبت 21 تیرماه، روز عفاف و حجاب
حجاب در صدر اسلام
کتاب «حجاب در صدر اسلام» در پاسخ به کتاب «حجاب شرعی در عصر پیامبر(ص)» به قلم دکتر محمدرضا شاه سنایی نگاشته شده است.

 

«حجاب در صدر اسلام» در پاسخ به کتاب «حجاب شرعی در عصر پیامبر(ص)» به قلم دکتر محمدرضا شاه سنایی نگاشته شده است و به‌ تازگی از سوی مرکز پژوهش دانشگاه علوم اسلامی رضوی چاپ و منتشر شد.

«وضعیت پوشش در روزگار جاهلی و عصر نزول قرآن»، «اشعار جاهلی و ترسیم چند و چون پوشش و البسه آن روزگار»، «پوشش، فرهنگ غالب عصر جاهلی»، «بررسی آیات حجاب و نقد نظرات طرف‌داران حجاب حداقلی»، «نقد نظر عدم تلازم بین حجاب و عفاف»، «تلاش پیامبر (ص) در رفع نواقص پوشش جاهلی» و «خطاهای مبنایی، روشی و ترجمه‌ای ترکاشوند در کتاب حجاب شرعی در عصر پیامبر (ص)» از جمله محورهایی است که نگارنده به آن می‌پردازد.

 کتاب حجاب در صدر اسلام در چهار بخش تدوین و تالیف شده است که در یکی از مهمترین بخش های آن بسیاری از آثار و نوشته ها و بخصوص اشعار سروده شده دردوران جاهلیت مورد بررسی قرار گرفته است. سروده های دوران جاهلیت یکی از مهمترین منابعی است که آداب و رسوم اعراب در آن آمده است اما محققان کمی به آن توجه کرده اند.

گفتنی است، کتاب «حجاب در صدر اسلام؛ بررسی و نقد نظرات امیرحسین ترکاشوند» به قلم دکتر محمدرضا شاه سنایی از دانش‌آموختگان دانشگاه علوم اسلامی رضوی در ۲۱۰ صفحه و به قیمت ۳۰ هزار تومان از سوی مرکز پژوهش دانشگاه علوم اسلامی رضوی چاپ و منتشر شده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید