۱۳۹۹-۰۶-۱۵
بازگشایی کتابخانه‌های آستان قدس رضوی پس از دومین تعطیلی بلندمدت کرونایی
پس از تعطیلی یک ماهۀ کتابخانه‌های آستان قدس رضوی در دومین تعطیلات کرونایی، این مجموعه کتابخانه‌ها فعالیت‌های حضوری خود را از سر گرفتند.

 

به گزارش گنجینۀ رضوی، به دنبال ابلاغ مصوبه ستاد کرونای استان، سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، پس از دومین تعطیلات کرونایی خود که یک ماه به طول انجامید، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خدمات حضوری به اعضا را از سر گرفت.

معاون کتابخانه‌های آستان قدس رضوی در این باره توضیح داد: کتابخانه‌های آستان قدس رضوی در سطح استان خراسان رضوی که به علت وضعیت قرمز کرونایی از 15 مرداد ماه با ابلاغ معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و همچنین ستاد پیشگیری و مقابله با بحران کرونای آستان قدس رضوی تعطیل اعلام شده بود، از یکشنبه 16 شهریور 99، فعالیت حضوری خود را از سر می‌گیرند.

حسین خسروی در خصوص ساعات ارائه خدمات، تصریح کرد: کتابخانه مرکزی آستان قدس در بخش‌های تالار محققان، امانت و کتابخانه تخصصی اهل البیت(ع) از ساعت 7:30 تا 19 و در سایر بخش‌ها از ساعت 7:30 تا 13 به ارائه خدمات به مراجعان می‌پردازد.

وی افزود: کتابخانه‌های وابسته در مشهد نیز از ساعت 7:30 تا 19 و کتابخانه‌های وابسته در سایر شهرستا‌ن‌های خراسان رضوی از ساعت 7:30 تا 13 ارائه خدمات دارند که در صورت استقبال و درخواست مراجعان شهرستان‌ها، این ساعت قابل افزایش است.

خسروی با تأکید بر اینکه استفاده از ماسک و دستکش در فضای کتابخانه الزامی است، اظهار داشت: مراجعان از همراه داشتن لوازم غیرضروری مانند کتاب شخصی، تبلت، لپ‌تاپ، کیف، کوله‌پشتی و... خودداری کنند.

معاون کتابخانه‌های آستان قدس رضوی، سالمندان و افراد مبتلا به بیماری‌‌های زمینه‌ای را از حضور در فضای کتابخانه منع کرد و گفت: پیشنهاد می‌کنیم این افراد از طریق درگاه کتابخانۀ دیجیتال آستان قدس به آدرس digital.aqr.ir از خدمات بهره‌مند شوند. وی همچنین از تعطیلی کارگاه‌های آموزشی، نشست‌ها و فعالیت‌های عمومی حضوری تا اطلاع ثانوی خبر داد و اظهار داشت: این برنامه‌ها تا حد امکان به صورت مجازی برگزار می‌شود.

خسروی همچنین خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و حفظ سلامتی اعضا، همۀ منابع برگشتی حداقل به مدت یک هفته قرنطینه شده و از امانت مجدد آن‌ها جلوگیری می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید