افسران جنگ نرم
۱۳۹۹-۰۹-۱۶
افسران جنگ نرم
این کتاب از مجموعه رهنمودها و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در موضوع دانشگاه­ها، دانشجویان، اساتید و تشکل­های دانشجویی تهیه شده است.

 

افسران جنگ نرم: اميدها، انتظارات، نگراني‌ها و ويژگي‌ها در رهنمودهاي امام خامنه‌اي (مدظله‌العالي)

ناشر کتاب: موسسه فرهنگي هنري قدر ولايت

سال نشر: 1397

تعداد صفحات: 619

این کتاب از مجموعه رهنمودها و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در موضوع دانشگاه­ها، دانشجویان، اساتید و تشکل­های دانشجویی تهیه شده است. رهبری انقلاب از دانشجویان با عنوان « افسران جنگ نرم» یاد کرده اند، به همین جهت کتاب با همین عنوان منتشر شده است.

در این کتاب امیدها، انتظارات، نگرانی­ها و ویژگی­های مورد نظر رهبری از دانشگاه­ها و دانشجویان بررسی شده است.

کتاب در 15 فصل و 4 پیوست، تنظیم و ارائه گردیده است. درج زیر نویس­های متعددی در کتاب برای توضیحات لازم در زمینه اصطلاحات، حوادث و اشخاصی که رهبری از آنها نام برده­ اند کتاب را به عنوان یک مجموعه کامل مطرح می­کند.

در این کتاب می­خوانیم: پیشینه دانشگاه؛ نقش دانشگاه­ها و دانشجویان در سرنوشت کشور؛ لوازم و شاخصه­ های اساسی در ایفای نقش مثبت دانشگاه­ها؛ ضرورت داشتن قدرت تحلیل سیاسی و بصیرت؛ ویژگی­های مثبت و منفی دانشجویان و دانشگاه­ها؛ جنبش دانشجویی و نقاط مثبت و منفی آن؛ عیوب محیط­های دانشجویی؛ تولید علم و تحقیق و پژوهش در دانشگاه­ها و سرعت و شاخص­های آن، نقشه جامع علمی کشور و بایدها و نبایدهای آن؛ تهاجم فرهنگی به دانشجویان و دانشگاه­ها؛ دانشگاه و وحدت با حوزه و اسلامی شدن دانشگاه­ها؛ ارتباط صنعت و دانشگاه و شرکت­های دانش بنیان؛ چگونگی تحقق دانشگاه مورد انتظار انقلاب و مردم.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید