Document and Press Center Managment of Astan quds Razavi

۱۳۹۸-۰۵-۰۳

 

با پشکسوتان آستان قدس رضوی

1. سید کاظم جعفرزاده

کاظم جعفرزاده

 

سید کاظم جعفرزاده متولد 1318 در مشهد؛ محصل مدرسه شرافت، مهدیه حاجی عابدزاده و دبیرستان فردوسی مشهد بودند. در کنار آن شاگردی و کار و خویشاوندی با خاندان های پوستی، اردکانیان، سیدی رشتی، آل هاشمی، نصیرزاده و احدیان داشتند.
پس از اتمام تحصیلات اولیه وارد دانشگاه اصفهان شد و در سال 1338 فارغ التحصیل رشته مدیریت اداری و بازرگانی گردید. در سال 1339 در اداره آمار ایران در تهران استخدام شد و در سرشماری 1345 و 1355 در شهرهای مشهد و شیراز خدمت کرد و خاطرات بسیار خوبی از اعمال اقدامات دولت در اجرای سرشماری داشت. پس از تشکیل سازمان برنامه و بودجه خراسان منتقل به این سازمان شدند و ده سال معاونت برنامه و بودجه استان را داشتند. پس از 31 سال خدمت به دعوت جناب آقای علی کریمی (قائم مقام وقت آستان قدس رضوی) وارد آستان قدس رضوی شده و مسئولیت مدیریت برنامه و بودجه آستانه را می پذیرند. در مدت 13 سالی که این مسئولیت را داشتند؛ اولین گزارش آماری آستان قدس را در سال 1378 ثبت کردند. بودجه و برنامه ریزی در سازمان و وصول مطالبات آستانه در دهه 80 شمسی را عهده دار بودند. به توصیه آیت الله طبسی در سال 1389 مسئولیت بخش نذورات آستان قدس را برعهده گرفتند و تا سال 1394 فعالیت خود را ادامه دادند و در نهایت در این سال به دلیل خستگی و سالها فعالیت شبانه روزی از کلیه فعالیت های اداری کناره گیری کردند. ایشان هم اکنون به صورت افتخاری در بخش نذورات آستان قدس مشغول به فعالیت بوده و مشاوره هایی با تولیت محترم جدید نیز دارند.
بخش تاریخ شفاهی مرکز اسناد در طی بهار و تابستان سال 98 طی چندین جلسه با ایشان مصاحبه هایی صورت دادند که شرح  قسمتی از فعالیت های اجتماعی و تجربیات وی را  نشان می دهد.

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید