Document and Press Center Managment of Astan quds Razavi

۱۳۹۸-۰۸-۱۸

 

اخبار آبان ماه

 

چهارشنبه 3 آبان 1357

گروهی از اساتید، کارمندان، دانشجویان، آسیستانها، انترنها و اعضا هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد طی بیانیه 9 ماده ای در اعتراض به کشتارهای مردم و دانشجویان درکرمان، تهران و آبادان دست به  تحصن و اعتصاب غذای 48 ساعته زده و خواستار مجازات عاملان این جنایات و آزادی زندانیان سیاسی شدند.
 

پنجشنبه 4 آبان 1357

 آیت الله خامنه‌ای در منزل آقای سید حسین قمی برای طلاب، کسبه، معلمان و زنان سخنرانی کرده و قرار تظاهرات فردا اعلام شد.
 

جمعه 5 آبان 1357

مردم از منزل آیت‌الله شیرازی به سمت صحن عتیق در حرم مطهر تظاهرات کردند و برنامه با سخنرانی آیت الله  خامنه‌ای در مورد بازگشت امام خمینی ، آزادی تمام زندانیان سیاسی، تنبیه مسببین کشتارهای اخیر ماموران پهلوی و تنبیه شکنجه‌گران زندانیان سیاسی پایان یافت.

 

 دوشنبه 8 آبان 1357

پزشکان وکارمندان بیمارستان 6 بهمن در زیر بارش شدید برف با همراهی مردم انقلابی تظاهرات کرده و نام بیمارستان به 17 شهریور تغییر یافته و تابلو جدید نصب شد.

 

شنبه 13آبان 1357

در سالگرد تبعید امام خمینی، در اعتراض به این اقدام  دانش آموزان و دانشجویان مشهد تظاهرات کردند. دراین روز همچنین به دستورسرتیپ جعفری فرماندار نظامی، ساعات حکومت نظامی در مشهد کاهش یافت.

 

 دوشنبه 15آبان 1357

با اعلام نخست وزیری غلامرضا ازهاری بعد از استعفای جعفر شریف امامی، فرهنگیان مشهد در میدان سعدآباد در اعتراض به حکومت نظامی ارتشبد ازهاری تحصن نمودند. این تجمع پس از سخنرانی آیت الله خامنه‌ای و حجه الاسلام هاشمی نژاد و تغییر نام میدان سعدآباد به میدان تختی پایان یافت.

 

 سه شنبه 16 آبان 1357

 گردهمایی انقلابی مردم  در ورزشگاه سعدآباد مشهد با سخنرانی آیت الله خامنه‌ای همراه بود که در پایان  مراسم، نام ورزشگاه به ورزشگاه تختی تغییر یافت.

 

 یکشنبه 21 آبان 1357

تظاهرات باشکوه مردم انقلابی مشهد در روز عید قربان و زیر بارش برف سنگین  در مسیر خیابان تهران انجام شد و با سخنرانی حجه الاسلام هاشمی نژاد  در مقابل صحن موزه مبنی بر خواست تظاهر کنندگان برای تشکیل حکومت اسلامی-خروج مستشاران بیگانه از کشور و آزادی تمامی زندانیان سیاسی  پایان یافت.

 

سه شنبه 23 آبان 1357

در آبان ماه 1357سید احمد خمینی پیام امام خمینی مبنی بر علاقه ایشان به دیدار آیت الله خامنه‌ای و آیت الله صدوقی در پاریس را به  اطلاع آیت الله خامنه‌ای رساندند. به دنبال دریافت این پیام، آیت الله صدوقی در 23 آبان عازم پاریس شدند. اما آیت الله خامنه‌ای به علت آماده نشدن گذرنامه از این سفر بازماندند.


 دوشنبه 29 آبان 1357

 حمله و تیر اندازی ماموران  ساواک که توسط مردم شناخته و به محاصره در آمده بودند در توحید خانه و کفشداری و محدوده گنبد اللهوردیخان باعث خشم علما و مردم مشهد شد. به دنبال افزایش اعتراضات به تیراندازی و هتک حرمت حریم رضوی توسط ماموران رژیم ، استاندارو نیابت تولیت طی عذرخواهی از محضر مردم و علما، قول مجازات مرتکبین را دادند.

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید