Document and Press Center Managment of Astan quds Razavi

۱۳۹۸-۰۹-۰۶

 

نشست آرشیو در پنجمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات ایران

 

آرشیو

 

 

دکتر ابوالفضل حسن آبادی، در نشست هم اندیشی آرشیوهای مردمی در پنجمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات در رابطه با آرشیوهای مردمی سخنرانی کرد.

 

 

 

 


نشست آرشیو با عنوان « آرشیوهای مردمی» در نشست های هم اندیشی ارائه شده در پنجمین کنگره سالانه متخصصان علوم اطلاعات ایران در کتابخانه ملی برگزار شد.
دبیر نشست، دکتر غلامرضا عزیزی (رئیس پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران) و اعضای نشست به ترتیب: دکتر غلامرضا فدایی (استاد دانشگاه تهران)، دکتر سعید رضایی شریف‌آبادی (استاد دانشگاه الزهرا) و دکتر ابوالفضل حسن‌آبادی (مدیر امور اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی) بودند.

 

آرشیو


 در این نشست که با محوریت آرشیوهای مردمی و اهمیت آن در جامعه برگزار شد درباره انواع آرشیوهای مردمی،تعاریف و کارکردهای آن و اهمیت آن در هویت های ملی و محلی  مباحثی توسط سخنرانان ارائه گردید.دکتر ابوالفضل حسن آبادی، مدیریت اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی، در این نشست  با ارائه سخنرانی تحت عنوان « هرکتابخانه یک آرشیو،هرکتابدار یک آرشیویست» به بیان اهمیت جایگاه کتابخانه های عمومی در  کمک به آرشیو ها به عنوان یکی از بازوهای جمع آوری اسناد و مدارک و اطلاع رسانی نسبت به منابع جمع آوری شده پرداخت و با اشاره به طرح استفاده از ظرفیت کتابخانه های وابسته در سازمان کتابخانه ها به طور مشروح درباره  ایجاد مراکز مطالعاتی و ایستگاه های اطلاع رسانی در کتابخانه های وابسته آستان قدس به تناسب ظرفیت مکانی و محلی هر یک توضیحاتی را بیان کرد.

شایان ذکر است پنجمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ، 29 و 30 آبان 1398 ماه در کتابخانه ملی با برگزاری 20 نشست تخصصی و 100 سخنرانی کوتاه برگزار شد.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید