Document and Press Center Managment of Astan quds Razavi

اهدای منابع مطبوعاتی
۱۳۹۹-۱۱-۲۷

اهدای منابع مطبوعاتی


یکی از مهم ترین روش های گرد آوری نشریات ادواری در سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی جذب از طریق اهدا است . بر اساس سنت حسنه وقف و اهدا همه ساله ناشران مطبوعاتی، اشخاص حقوقی و حقیقی زیادی نشریات خود را برای حفظ و نگهداری در گنجینه رضوی به این کتابخانه ارسال می کنند بطوری که در حال حاضر بیش از 70 درصد از گنجینه مطبوعات آستان قدس رضوی به این شیوه جذب شده است .
نشریات دریافتی از اهدا کنندگان توسط کارشناسان مجموعه سازی با موجودی آرشیو مطابقت داده شده و در صورت نیاز به عنوان نسخه آرشیوی به نام خود اهدا کننده ثبت می گردد . نسخه های تکراری نیز جهت ارسال به سازمان‌ها، کتابخانه‌ها و سایر مراکز فرهنگی درخواست کننده در "واحد مبادله" سازماندهی می شوند .
 برای هر کدام از  اهدا کنندگان محترم فرم اهدایی منابع تکمیل گردیده و اطلاعات در سامانه اهدا کنندگان ضبط می گردد و درنهایت اعلام وصول و تقدیر نامه به آدرس پستی آنها ارسال می گردد . 
در صورتی‌که ارسال منابع اهدایی برای اهداکنندگان مقدور نباشد منابع توسط کارشناسان این اداره در شهر مشهد بصورت حضوری دریافت می گردد. در شهرستان‌ها نیز جهت ارسال حتی المقدور مساعدت خواهد شد .

اداره مطبوعات


آدرس پستی اداره مطبوعات جهت ارسال منابع اهدایی:
مشهد ، حرم مطهر ، کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی ، آرشیو مطبوعات، صندوق پستی 177-91735 ، تلفکس : 32241103-0511

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید