Document and Press Center Managment of Astan quds Razavi

۱۳۹۴-۱۰-۲۷
                                                                فهرست مجله ها در سازمان کتابخانه ها ، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی 
                                                                                  ( از ابتدا تا پایان سال 1384 )
 " فهرست مجله ها در سازمان کتابخانه ها ، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی ( از ابتدا تا پایان سال 1384 ) ". طاهره مهاجرزاده. زیر نظر : دکتر سیّد رحمت الله فتاحی – سیّد فرید قاسمی. 5 جلد. زیرچاپ.

انجام امور پژوهشی ، نمایانگر پویایی هر کتابخانه است و تهیه فهرست موجودی نیز از وظایف مهم آنها به شمار می رود.اطلاع رسانی از طریق تدوین فهرست های موجودی نشریات توسط آرشیوهای مطبوعاتی کشور، به منظور دسترسی سریع و آسان به منابع ، صرفه جویی در زمان ، به دست آوردن رضایت و اعتماد ملی و اطمینان خاطر مراجعان ، پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی محققان ، هدایت آنان در بهره گیری صحیح و مفید از مجموعه ، جلوگیری از مهجور ماندن منابع و ارائه خدمات مطلوب ، امری ضروری است . در همین راستا و با توجه به عظمت و منحصر به فرد بودن مجموعه مطبوعاتی آستان قدس رضوی ، تهیه فهرست نشریات ادواری سازمان کتابخانه ها ، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در قالب طرح پژوهشی در دستور کار قرار گرفت .
طرح پژوهشی "فهرست مجله های موجود در سازمان از آغاز تا پایان سال 1384" در سال 92 به اتمام رسیده است و امور صفحه آرایی آن نیز انجام شده و به زودی منتشر خواهد شد . در این فهرست اطلاعات و مشخصات 4935 عنوان از مجله های موجود دراین آرشیو ارائه شده است .این فهرست تمامی ویژگی های فهرست روزنامه ها را دربردارد. در این کتاب مرجع مشخص شده که در میان مجله های این آرشیو 3038 عنوان چاپ تهران، 1499 عنوان متعلق به شهرستان ها و 398 عنوان چاپ خارج از کشور است. همچنین این کتاب دارای 7 نمایه است که عبارتند از نمایه عنوان، نمایه نام اشخاص( صاحب امتیاز، مدیرمسئول، سردبیران)، نمایه ناشران(سازمانه ها، مؤسسات، احزاب و...)، نمایه مجله های چاپ داخل کشور، نمایه مجله های چاپ خارج از کشور، نمایه مجله ها برحسب تاریخ انتشار و نمایه مجله ها برحسب زبان.
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید