مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی، در دسترس قرار دادن اسناد مربوط به دفاع مقدس و تولید آثار پژوهشی، ادبی و هنری در این حوزه را امری ضروری برشمرد و این حرکت را مانع از تحریف دفاع مقدس خواند.
به گزارش گنجینۀ رضوی، سردار حسینعلی یوسف علیزاده در مراسم رونمایی از مجموعه نشریه‌ها و مجموعۀ موضوعی دورۀ دفاع مقدس موجود در آرشیو مطبوعات آستان قدس رضوی، بر لزوم دستیابی آسان به منابع و اسناد هشت سال جنگ تحمیلی تأکید کرد. مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در این خصوص تصریح کرد: دغدغۀ مشترک پیشکسوتان و حماسه‌سازان دفاع مقدس این است که این رویداد بزرگ در لابه‌لای حوادث تاریخ فراموش نشود و دشمنان آن را تحریف نکنند. وی به تأکیدات مقام معظم رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: رهبر انقلاب تأکید دارند که در حوزۀ دفاع مقدس خاطرات و تجارب به قدری باید ثبت شود که برای 200، 300 سال آیندۀ انقلاب هم ذخیرۀ معنوی و استراتژیک داشته باشیم.
سردار یوسف علیزاده از بخشی دیگر از بیانات مقام معظم رهبری در این خصوص یاد کرد و گفت: ایشان می‌فرمایند که سال‌های دفاع مقدس به مثابۀ گنج ماست و ما باید هرچه بیشتر از این گنجینه در تولید آثار فاخر ادبی، تألیف کتاب‌های عمیق علمی‌پژوهشی و تولید نمایشنامه، فیلم و سریال استفاده کنیم و دفاع مقدس را ماندگار کنیم چراکه تا این اندیشه‌ها و مضامین، لباس هنر نپوشند، ماندگاری‌شان تضمین نمی‌شود.
وی افزود: دشمن تلاش می‌کند تا این صفحۀ روشن ایستادگی، مقاومت و رشادت را از مقابل دیدگان ما کنار بگذارد و به جای آن کتاب مذاکره و کوتاه آمدن را جلوی ما باز کند و این ارزش‌های دفاع مقدس است که به ما نهیب می‌زند دچار این غفلت نشویم. وی خاطرنشان کرد: لازمۀ این هوشیاری این است که اسناد، سوابق و داشته‌های تاریخی را از آرشیوها خارج کنیم، بر روی دست بگیریم و اجازه ندهیم تحریف شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی، اقدام آستان قدس رضوی در ایجاد آرشیو اسناد و مطبوعات و رونمایی از آنها را ارزشمند خواند و گفت: این اقدام بزرگی است و این اسناد می‌تواند منبع صدها پژوهش شود. وی در این ارتباط، اندیشمندان و پژوهشگران را مخاطب خود قرار داد و بیان کرد: من از صاحبان اندیشه دعوت می‌کنم که از این اسناد استفاده کنند و روایت‌گر حقایق دفاع مقدس باشند.
گفتنی است در این مراسم با عنوان بیست‌وهفتمین سه‌شنبۀ فرهنگی سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، از مجموعه‌ای از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین نشریات دفاع مقدس موجود در آرشیو مطبوعات آستان قدس رونمایی شد.

 

برچسب‌ها:
سردار یوسف علیزاده: اسناد دفاع مقدس را از آرشیوها خارج کنید
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید