شهروند کرمانی که از برگزیده‌های چهارمین همایش تجلیل از واقفان و ناذران آستان قدس رضوی است، تاکنون دو نسخۀ نفیس قرآن متعلق به اوایل دورۀ قاجار را به کتابخانۀ رضوی اهدا کرده است.
به گزارش گنجینۀ رضوی، «فاطمه بیگم روح الأمینی»، بازنشستۀ آموزش و پرورش در انگیزۀ خود از اهدای این دو نسخۀ نفیس قرآنی تصریح کرد: انسان می‌تواند اعمال، نیات و دارایی‌های خود را با سنت حسنۀ وقف جاودانه و ابدی کند.
وی ادامه داد: وقتی در مسیر وقف به ساحت مقدس اهل بیت(ع) قرار می‌گیریم، صحبت از یک جریان دائمی و پایدار با اهل بیت(ع) است. در واقع، وقف راهی است تا دیگران نیز از داشته های ما تا مدت زمان طولانی بهره‌مند شوند که این امر خود باعث ماندگاری نام و یاد واقف می‌شود.
روح الامینی که تاکنون چندین هزار جلد سند و کتب خطی را تیز به سازمان اسناد تهران اهدا کرده است، از اهدای کتابخانه‌ای کامل از کتاب‌هایی متعلق به دوران مشروطه تاکنون به کتابخانۀ آستان قدس رضوی خبر داد که با هزینۀ شخصی وی تهیه و آماده‌سازی شده است.
وی مرکز اسناد و نسخ خطی آستان قدس رضوی را به لحاظ استانداردهای مراقبتی، بهترین مکان برای نگهداری اسناد و نسخ خطی عنوان کرد و گفت: علاقه‌مندم آثاری را که در روزها و سال‌های آینده تهیه و جمع‌آوری می‌کنم، برای ماندگاری بیشتر و بهتر،  وقف این مکان مقدس کنم.
گفتنی است که وی مؤسس موزۀ «آگیرا» با محوریت گنجینۀ تاریخچۀ آموزش و پرورش استان کرمان بوده و تاکنون پژوهش‌های مختلفی را در این حوزه به انجام رسانده و کتب و مقالات متعددی را تألیف کرده است.

 

برچسب‌ها:
واقف کرمانی در همایش تجلیل از واقفان: انسان می‌تواند با وقف، دارایی‌های خود را جاودانه کند
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید