تنها در طول دی‌ماه، 61هزار نفر از مجموعه موزه‌های آستان قدس رضوی بازدید کردند.
به گزارش گنجینۀ رضوی،معاون موزه‌ها و ترویج میراث فرهنگی سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی اعلام کرد: در طول دی‌ماه سال جاری قریب به 61هزار نفر از هموطنان و زائران خارجی از موزۀ مرکزی و فرش، موزۀ مردم‌شناسی و موزۀ قرآن و هدایای مقام معظم رهبری بازدید کردند. وی در این خصوص تصریح کرد: موزۀ فرش و مرکزی آستان قدس با 11 گنجینۀ مستقل و بیش از 48هزار بازدیدکننده، بیشترین تعداد علاقه‌مندان را به خود اختصاص داده است.
مهدی قیصری‌نیک همچنین اعلام کرد: افزون بر 22هزار و 700 نفر از این زائران، با استفاده از طرح بازدید رایگان از موزه با بلیت مهمانسرا، از این موزه‌ها بازدید داشته‌اند. وی همچنین از استقبال چشمگیر مردم از موزۀ قرآن و نفایس و هدایای مقام معظم رهبری در روزهای سه‌شنبه سخن گفت و اظهار داشت: روزهای سه‌شنبه هم‌زمان با اجرای ویژه‌برنامۀ سه‌شنبه‌های فرهنگی در این موزه و رونمایی از یکی از نفایس منحصربه فرد گنجینۀ رضوی در هر هفته، بازدید از این موزه رایگان است که این طرح نیز با استقبال زائران مواجه شده و این درحالی است که تنها درطول دی ماه، 1.970 نفر در روزهای سه‌شنبه از این موزه بازدید کرده‌اند.
قیصری‌نیک در ادامه، با اشاره به استقبال توریست‌ها و زائران خارجی از مجموعه موزه‌های آستان قدس رضوی خبر داد: در طول یک ماه گذشته1.759 توریست و زائر غیر ایرانی از این موزه‌ها بازدید کرده است.

 

برچسب‌ها:
روزانه 2هزار نفر مهمان موزه‌های آستان قدس رضوی
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود