در آستانۀ چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، نمایشگاه کتاب «از رشادت تا شهادت» با معرفی آثار با موضوع شهید سلیمانی در کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد.
به گزارش گنجینۀ رضوی، هم‌زمان با فرا رسیدن چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی اقدام به برپایی نمایشگاه کتاب با محوریت این سردار بزرگ کرده است. در این نمایشگاه که در تالار جوانان و نوجوانان دختر این کتابخانه برپا شده، مجموعه آثاری با محوریت شهید سلیمانی و همچنین آثاری که این سردار شهید به مطالعۀ آنها توصیه کرده، در معرض نمایش قرار گرفته است. کارشناس کتابداری کتابخانۀ آستان قدس رضوی با بیان اینکه این نمایشگاه با هدف معرفی بیشتر سردار سلیمانی به نسل جدید برگزار شده تصریح کرد: «حاج قاسم: جستاری در خاطرات حاج قاسم سلیمانی»، «سربازان سردار»، «هجوم به تهاجم»، «نبرد سیدجابر»، «توافق سلیمانی‌ـ‌پوتین»، «سردار همیشه قهرمان»، «برادر قاسم»، «سلام سردار»، «ذوالفقار» و «بچه‌های حاج قاسم» از آثاری است که در ردیف کتاب‌های با موضوع شهید سلیمانی در معرض نمایش قرار گرفته است.
صدیقه جهانی همچنین از «وقتي مهتاب گم شد»، «سربلند»، «راديو»، «من زنده‌ام»، «آن بيست‌وسه نفر» و «الغارات» به عنوان آثار در حال نمایشی نام برد که شهید سلیمانی مطالعۀ آنها را به دیگران توصیه کرده است. وی اعلام کرد: این نمایشگاه تا 21 بهمن‌ماه ادامه دارد و آثار از قابلیت امانت به اعضا برخوردار است.
گفتنی است امانت كتاب، جستجوی رایانه‌ای منابع، فضای مطالعاتی و پیگیری منابع مورد درخواست مراجعان از جمله خدمات تالار جوانان و نوجوانان دختر کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی واقع در بست شیخ طوسی حرم مطهر رضوی است. اين تالار همه‌روزه به‌جز روزهای تعطیل از ساعت 7:15 تا 19 پذیرای نوجوانان علاقه‌مند به کتاب و کتاب‌خوانی است.

 

برچسب‌ها:
کتابخانۀ آستان قدس و نمایشگاه کتاب با رنگ و بوی حاج قاسم
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود