The organization of Libraries, Museums and Documents Center Of Astane Qudse Razavi

۱۳۹۸-۱۱-۲۹
مجلۀ ناداستان در نشست شمس
هفتادودومین نشست ادبی شمس، با موضوع ناداستان، مجلۀ ناداستان را با حضور سردبیر این مجله، محور قرار داد.


به گزارش گنجینۀ رضوی، هفتادودومین نشست ادبی شمس به همت اندیشگاه رضویِ سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، در قالب دیدار با آقای نویسنده برگزار شد. در این نشست، موضوع ناداستان و مجلۀ ناداستان با حضور سیدمحمد طلوعی برازنده موردبررسی قرار گرفت.
این نویسندۀ جوان که در حال حاضر نویسنده و سردبیر مجلۀ ناداستان و عضو شورای سردبیری مجلۀ سان و بادکوبه است، زادۀ اردیبهشت 1358 در رشت و دانش‌‌آموختۀ سینما از دانشگاه سوره و ادبیات نمایشی از پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران بوده و تاکنون غیر از نویسندگی، در زمینۀ شعر، فیلم‌نامه‌نویسی و ترجمه فعالیت داشته است.
حضور نویسندۀ «هفت گنبد» در نشست شمس، با حضور کارشناسان ادبی، نویسندگان مشهدی و عموم ادب‌دوستان، دورهمی صمیمانۀ پرسش و پاسخ دربارۀ موضوع ناداستان و نحوۀ شکل‌گیری و فعالیت مجلۀ ناداستان را رقم زد.
طلوعی با بیان این‌که ناداستان به چه معناست، توضیح داد: روزنوشت، خاطره و سفرنامه، زیرمجموعۀ ناداستان است. در ناداستان اخلاق حاکم است و تخیل ممنوع.
وی از شیوۀ روایت داستان‌هایش سخن گفت و تصریح کرد: سعی تمام کرده‌ام از کهن‌الگوهای زبان فارسی و متون کهنی که می‌تواند به‌درستی الگوی نویسندگان ما باشد، سرمشق یا به‌نوعی الهام بگیرم و آن را به زبان مخاطب نسل امروز بیان کنم.
گفتنی است که از سیدمحمد طلوعی تاکنون آثار متعددی همچون «قربانی باد موافق»، «من ژانت نیستم»، «آناتومی افسردگی»، «هفت گنبد» و.. است که این آثار تا امروز جوایز متعددی را برای وی به ارمغان آورده و برخی آثارش تا امروز به انگلیسی و ایتالیلایی و لهستانی ترجمه شده است.

 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید