کتابخانه آستان قدس رضوی با راه‌اندازی ایستگاه مطالعه دیجیتال با امکانات و دسترسی‌های کم‌نظیر برای پژوهشگران در 18 مرکز در سطح کشور، برگی زرین از گنجینه رضوی را برای نخستین بار رقم زد.

به گزارش گنجینۀ رضوی، مدیر فضای مجازی سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در طرح بزرگ «برگی زرین از گنجینۀ رضوی» اعلام کرد: این سازمان در سالی که گذشت برای نخستین بار، در 18 کتابخانه‌ و مرکز علمی در سراسر کشور ایستگاه مطالعۀ دیجیتال را به صورت ثابت و سیار و با اولویت مناطق کم‌برخوردار، راه‌اندازی کرد.
علی ضرابی افزود: در این ایستگاه‌های مطالعاتی امکان دسترسی به بیش از 2هزار پایگاه علمی و پژوهشی و 150 سامانۀ نرم‌افزاری برای کاربران این مراکز فراهم شده است. وی تصریح کرد: در این حرکت، دسترسیِ این مراکز به منابع دیجیتال و پايگاه‌هاي منتخب سازمان در سرور آنلاين كتابخانۀ ديجيتال آستان قدس رضوی فراهم شده است. ضرابی افزود: این امکان شامل دسترسی به متن کامل 20هزار نسخۀ خطی، 39هزار کتاب چاپ‌سنگی، 273هزار مقالۀ الکترونیک، 29هزار کتاب الکترونیک، 3هزار پایان‌نامه، 47هزار نسخه کتاب چاپی لاتین و 480هزار رکورد کتاب چاپی فارسی و عربی است.
وی از مراکزی که ایستگاه‌های مطالعۀ دیجیتال در آنها راه‌اندازی شده است، نام برد و گفت: کتابخانۀ مؤسسۀ فرهنگی قرآنی بیت‌المهدی(عج)، کتابخانۀ مرکزی نیکوکاری توان‌یابان و کتابخانۀ مسجد جواد‌الأئمه(ع) در مناطق کم‌برخوردار مشهد و همچنین کتابخانۀ آیت‌الله حکیم تهران، کتابخانۀ آیت‌الله بروجردی(ره) بروجرد، کتابخانۀ امام رضا(ع) اهواز، کتابخانۀ امام رضا(ع) کرمانشاه، کتابخانۀ علامه شیخ شوشتری در شوشتر و کتابخانۀ امام رضا(ع) درقوچان از جمله این مراکز است.
 

برچسب‌ها:
آستان قدس رضوی،کتابخانه دیجیتال،ایستگاه مطالعه دیجیتال،کتابخانه آیت الله حکیم،کتابخانه آیت الله بروجردی،کتابخانه امام رضا،کتابخانه علامه شوشتری،گنجینه رضوی، برگی زرین از گنجینه رضوی
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید