The organization of Libraries, Museums and Documents Center Of Astane Qudse Razavi

۱۳۹۹-۰۴-۰۵
افزایش ساعت خدمات کتابخانه های آستان قدس

پیرو درخواست اعضاء و مراجعان، فعالیت کتابخانه های آستان قدس رضوی تا ساعت 19 افزایش یافت. کتابخانه های سازمان با رعایت دستور العملهای بهداشتی  و با ظرفیت 50  درصد تالارها به شرح ذیل ارائه خدمت خواهند نمود.
1-    تمامی کتابخانه های وابسته (شهری و برون شهری) از ساعت7:15 الی 19 ارائه خدمات خواهند داشت.
2-    تالار محققان و بخشهای امانت و عضویت ، تالار های قفسه باز و جوانان و نوجوانان کتابخانه مرکزی از ساعت7:15 الی 18:45 نیز ارائه خدمت خواهند نمود. 
3-    خدمات بخشهای کودک، نشریات و کلاس های آموزشی، نشستها و کارگاه ها و سایر فعالیتهای عمومی  تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد. این امور از طریق فضای مجازی ارائه می گردد.
4-    توصیه می شود افراد سالمند و افرادی که دارای بیماری زمینه ای می باشند از حضور در کتابخانه ها خوداری نمایند و از طریق کتابخانه دیجیتال خدمات خود را دریافت نمایند،
بر این اساس و با تأکید بر استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی، فضاها و بخش‌های مختلف کتابخانه نیز ممکن است تغییر نماید، بخش امانت، منابع تالارها و کتابخانه های تخصصی به صورت بسته اداره خواهد شد و سالن‌های مطالعه با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و تغییر در چیدمان میز و صندلی‌های مطالعه فعالیت خواهند بود.
لازم به ذکر است تا زمانی که شرایط کشور از نظر ریشه کنی ویروس کرونا به شرایط ایمن برسد،  روسای ادارت، مدیران محترم کتابخانه ها با توجه به حجم پرسنل، امکانات موجود و با رعایت صرفه جویی و همچنین با توجه  وضعیت استان خود( از لحاظ سلامت و پزشکی و دستور العملهای صادره توسط کمیسیون مبازه با کرونا در هر استان)  می توانند ضمن مشورت با مدیران و نسبت به افزایش یا کاهش خدمات اقدام نمایند.
 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید