۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۰۹:۲۵
چشمه های رحمانی اسلام
صلح، دوستی، محبت و مهربانی، سرچشمه های رحمانی اسلام هستند که در طول قرن ها، بر زمین های تشنه دنیا، جاری شده و مزرعه های خشک و خشونت زده را به سبزه زارهای دل انگیزی تبدیل کرده اند.

اثر حاضر کوشیده است تا به اندازه توان خود، جلوه های رحمانی مکتب پر افتخار اسلام را با استفاده از منابع معتبر و قلم روان، به تصویر بکشد و خوانندگان و به ویژه جوانان را با این جنبه های آیین الهی، آشنا سازد.
این کتاب به سه بخش تقسیم می‏گردد. بخش اول: صلح و آشتی بخش دوم: دوستی و بخش سوم: محبت و مهربانی
در بخش اول به موضوعاتی شامل تعریف لغوی و اصطلاحی صلح، اهمیت و ضرورت صلح، اهمیت صلح در قرآن، ویژگی ها و اهداف صلح در اسلام، راه‏های تثبیت صلح در میان مسلمانان و در نهایت پاسخ به چند شبهه اشاره شده است.
در بخش دوم شامل دوستی و اهمیت آن، انگیزه های دوستی، آداب دوستی، دوستان خوب، نشانه ها و آثار آن‏ها، آثار دوست خوب، دوستان بد و آثار آن‏ها، آثار قهر، دوستی های نا به جا، آفت های دوستی، دوستی با همسایگان و شیوه های استحکام دوستی می باشد.
در بخش سوم محبت و مهربانی را مورد توجه قرار داده و به مواردی از جمله محبت به خدا، محبت به پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) محبت به پدر و مادر، محبت به همسر، احترام به زن، پرهیز از بد اخلاقی و خشونت با زن، مهربانی و محبت با فرزند، مهربانی و محبت با شاگردان و متربیان و در نهایت شیوه های محبت افزایی شامل 13 مورد را مورد توجه قرار داده است.   

برچسب‌ها:
چشمه های رحمانی اسلام, صلح, دوستی, محبت, مهربانی
سازندگان:
پدید آورنده: افتخارالسادات قافله‌باشي مشخصات نشر : قم: موسسه بوستان کتاب، 1397. کتابنامه، 271 ص. شماره راهنمای دیویی: چ 274 ق 4832/297
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید