۱۳۹۹-۰۶-۲۴
«فعالیت‌های داوطلبانه؛ فرصتی برای پویاسازی کتابخانه‌ها» همایش بین‌المللی می‌شود
به گزارش گنجینه رضوی، کارشناس فعالیت‌های داوطلبانه و خادمیاری سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از برگزاری همایش بین‌المللی «فعالیت‌های داوطلبانه؛ فرصتی برای پویاسازی کتابخانه‌ها» در سال 1400 خبر داد.

دکتر سیدعباس مرجانی با اشاره به وجود فرهنگ کمک‌رسانی به همنوع در میان ایرانیان و عمق این باور در فرهنگ اسلامی ایرانی، اظهار داشت: آنچه مهم است، کمک‌های فرهنگی بسیار کمتر از کمک‌های مادی مورد توجه قرار می‌گیرد. وی افزود: کتابخانه‌ها به عنوان پاتوق فرهنگی این قابلیت را دارند که نیروهای داوطلب را جذب کنند و خدماتشان را گسترش دهند که چون در این زمینه فعالیت‌های علمی و تجربه‌های عملی کمی وجود دارد، تصمیم گرفته شد تا با برگزاری یک همایش بین‌المللی، علاوه بر ترغیب پژوهشگران به انجام فعالیت‌های علمی، از تجربه‌های موفق سایر کشورها نیز استفاده شود.
دبیر اجرایی این همایش از طرح موفق خادمیاری در آستان قدس رضوی یاد کرد و گفت: بنا داریم این تجربۀ خوب را به دیگران نیز منتقل کنیم. وی اضافه کرد: هدف این است که درهای کتابخانه‌ها باز شود و از نیروهای مردمی و تشکل‌های مردم‌نهاد به نفع فرهنگ جامعه استفاده شود.
گفتنی است، دکتر رحمت‌الله فتاحی، استاد علم اطلاعات و دانش‌شناسی، دبیر علمی این همایش است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید