The organization of Libraries, Museums and Documents Center Of Astane Qudse Razavi

۱۳۹۹-۱۲-۰۹
نشست کتابخوان
هدف از نشست کتاب خوان؛ احیای فرهنگ کتاب خوانی و علاقمند کردن جامعه به مطالعه است در این نشست ها افراد، تجربه های خود را از مطالعه کتاب با دیگران به اشتراک می گذارند. به همین منظور امور خادمیاران اقدام به برگزاری نشستهای مختلفی با توجه به ذائقه و علاقه مخاطبان در قالبهای زیر نموده است:

-برگزاری کارگاه های آموزشی: کارگاه های آموزشی با هدف معرفت افزایی، توانمند سازی، دانش افزایی و مهارت آموزی متناسب با نیازهای مخاطبان به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می شود. 

- خوانش متون کهن: ادبیات غنی و پربار کهن، سرشار از آموزه های ادبی و فرهنگی است که متاسفانه در حال فراموشی است. برای احیای فرهنگی غنی اسلامی – ایرانی و متون گرانسنگ کهن، خادمیاران اقدام به برگزاری جلسات و نشستهای مختلف فرهنگی مانند مثنوی خوانی، حافظ خوانی، شاهنامه خوانی و ... زیر نظر متخصصان امر نموده اند.
ب: قصه گویی: با توجه به اینکه کودکان و خردسالان قادر به خواندن و نوشتن نیستند، بنابراین باید کتاب برای آنها خوانده شود. خادمیاران علاقمند به حوزه کودکان و خردسالان، با مراجعه به مراکز تعین شده، اقدام به خواندن کتاب برای کودکان این مراکز به ویژه نقاط محروم و کم برخوردار می کنند.

- زنگ کتاب: وزارت آموزش پرورش چند سالی است که زنگ کتاب را در مدارس به صدا درآورده است. خادمیاران نیز هم گام با کتابداران و مربیان پرورشی، برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در بین دانش آموزان در این فعالیت فرهنگی مشارکت دارند. خادمیاران پس از اخذ مجوزهای لازم از آموزش و پرورش به ویژه مدارس نقاط محروم، در جمع دانش آموزان حاضر می‏شوند و برای آنان کتاب متناسب با نیاز و علاقه آنان می خوانند و معرفی می کنند.
نقد و بررسی کتاب: در یک نشست  و تقد ادبی ، نکات مثبت و منفی کتاب توسط کارشناسان مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. خادمیاران نیز بارها چنین جلساتی را برای ترویج و تشویق مردم به کتابخوانی برگزار نموده اند.

- مسابقات کتابخوانی: مسابقات کتابخوانی با هدف بالا بردن میزان مطالعه در میان مخاطبان و تعمیق و توسعه فرهنگ کتابخوانی برگزار می شود.
برگزاری کارگاه های آموزشی: کارگاه های آموزشی با هدف معرفت افزایی، توانمند سازی، دانش افزایی و مهارت آموزی متناسب با نیازهای مخاطبان به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می شود.  

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید