The organization of Libraries, Museums and Documents Center Of Astane Qudse Razavi

۱۴۰۰-۰۱-۱۱
عضویت
عضویت در کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی برای تمامی افراد از مقطع راهنمایی امکان پذیر است. با توجه به مقطع تحصیلی، به افراد کد عضویت خاصی تعلق می گیرد و بر اساس کد مربوطه، امکان استفاده از خدمات و منابع تالارهای مختلف در کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی برای ایشان فراهم می شود.

برای کسب اطلاعات کامل و دقیق در رابطه با نحوۀ عضویت و مدارک مورد نیاز برای عضویت، لطفاً آیین¬نامه عضویت را مطالعه فرمایید.
امکان عضویت اینترنتی در کتابخانۀ مرکزی فراهم می باشد. بدین¬ترتیب، افراد بعد از پر¬کردن فرم عضویت و ارسال اسکن مدارک می¬بایست پس از 5 روز به صورت حضوری همراه با اصل مدارک به بخش عضویت کتابخانۀ مرکزی مراجعه کرده و با ارائه شماره عضویت، کارت عضویت خود را دریافت کنند.
 لطفاً به این نکته توجه بفرمایید که پر¬کردن فرم عضویت و ارسال اسکن مدارک به صورت اینترنتی برای متقاضیان اجباری است و فرم چاپی عضویت در کتابخانۀ مرکزی موجود نمی¬باشد. در صورتیکه فردی امکان انجام این کار را نداشته باشد، می¬تواند به تالار اینترنت در طبقه همکف کتابخانۀ مرکزی مراجعه نماید.
افزون بر این، افرادی که برای چند ساعت و یا چند روز متقاضی استفاده از خدمات کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی می¬باشند، می¬توانند با پرکردن فرم معرفی مهمان و به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر از تمامی بخش¬ها و کتابخانه¬های تخصصی بجز بخش¬های گردش کتاب استفاده نمایند.
شایان ذکر است که در حال حاضر، امکان استفادۀ اعضاء کتابخانۀ مرکزی از خدمات، منابع و امکانات کتابخانه¬های وابسته به آستان قدس رضوی و بالعکس وجود ندارد و افرادی که تمایل به مراجعه و استفاده از خدمات کتابخانه¬های وابسته را دارند باید در شعبه مورد نظر خود عضو شوند. عضویت در کتابخانه¬های وابسته به صورت دستی و از طریق فرم چاپی است.
نکته مهم در اینجاست که فردی که عضو یکی از کتابخانه¬های وابسته در سطح شهر مشهد باشد می¬تواند با کارت عضویت یک کتابخانه از خدمات مطالعاتی و امانت سایر کتابخانه¬های وابسته در مشهد نیز استفاده کند. این طرح با عنوان طرح عضویت بین¬کتابخانه¬ای ثامن توسط اداره کتابخانه¬های وابستۀ آستان قدس در سطح شهر مشهد با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و دسترسی آسان به منابع مطالعاتی اجرا شده است. لطفاً برای کسب اطلاعات دقیق-تر آیین¬نامه طرح عضویت و امانت بین¬کتابخانه¬ای ثامن را مطالعه بفرمایید.  
یکی از خدمات ویژه توسط کتابخانه¬های وابسته آستان قدس رضوی در خصوص عضویت، امکان عضویت خانوادگی می¬باشد. در این طرح اعضاء یک خانواده می¬توانند به صورت گروهی به عضویت کتابخانه درآیند و با ارائه یک کارت عضویت از خدمات امانت کتابخانه استفاده کنند. با این توضیح که سرپرست خانواده که به عنوان سرگروه شناخته می¬شود و کارت عضویت به نام وی صادر می¬شود و سایر اعضاء خانواده به عنوان زیرمجموعه عضویت می-توانند با مراجعه به کتابخانه از امکانات آن استفاده کنند.   
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عضویت در کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی می¬توانید با شماره تماس 05132243281 و یا ایمیل membership.lib@aqr.ir  و عضویت در کتابخانه¬های وابسته با شعبه مورد نظر تماس حاصل فرمایید.
(جهت اطلاع از نزدیک¬ترین کتابخانۀ وابسته به محل سکونت خود با شماره تلفن 05132238503 تماس حاصل فرمایید)

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید