The organization of Libraries, Museums and Documents Center Of Astane Qudse Razavi

۱۴۰۰-۰۱-۱۵
وقف و نذر فرهنگی: اسناد
یکی از مهم­ترین روش­های جذب و گردآوری اسناد مکتوب و غیرمکتوب در سازمان کتابخانه ­ها، موزه ­ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی به شیوۀ اهدایی می­باشد.

بر اساس سنت حسنه وقف و اهداء، همه ساله اشخاص حقوقی و حقیقی اسناد مکتوب و غیرمکتوب خودشان را برای حفظ و نگهداری در گنجینه رضوی به مدیریت اسناد و مطبوعات ارسال می­کنند. بنابراین، در حال حاضر بیش از 35 درصد از منابع ثبت شده در مخزن اسناد به این شیوه جذب شده است.

اسناد دریافتی از اهداءکنندگان توسط کارشناسان بخش مخزن و ارزشیابی اسناد با موجودی آرشیو مطابقت داده شده و در صورت نیاز به عنوان نسخه آرشیوی به نام خود اهداءکننده ثبت و نسخه­های مکرر به خود اشخاص عودت داده می­شود.

شایان ذکر است، اسناد اهدایی پس از ارزیابی و قیمت­گذاری به صورت گزارش سالیانه در اختیار مدیریت امور اسناد و مطبوعات قرار گرفته و یک نسخه از اسناد اهدایی اسکن شده نیز به صورت فایل دیجیتال در اختیار واقفان و اهداءگران قرار می­گیرد.

برای هر کدام از اهداءکنندگان محترم فرم اهدایی منابع بر اساس مشخصات دقیق و تعریف شده تکمیل گردیده و اطلاعات در سامانه اهداءکنندگان ضبط می­شود. در نهایت اعلام وصول و تقدیرنامه به آدرس پستی ایشان ارسال می­گردد.

در صورتیکه ارسال منابع اهدایی برای اهداءکنندگان مقدور نباشد، منابع توسط کارشناسان این اداره در شهر مشهد به صورت حضوری دریافت می­گردد. در شهرستان ها نیز جهت ارسال حتی­المقدور مساعدت خواهد شد.

آدرس پستی اداره اسناد جهت ارسال منابع اهدایی:

مشهد، حرم مطهر، کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی، اداره اسناد، صندوق پستی 177-91735

تلفکس: 32281486-051

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید