۱۴۰۰-۱۰-۲۵

راهنماي ديجيتال معرفی آثار موزه‌های‌ آستان قدس رضوی راه اندازی می‌شود

مسئول امور موزه دیجیتال آستان قدس رضوی از راه‌اندازی راهنماي ديجيتال معرفی آثار سه گنجینه موزه آستان قدس رضوی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش گنجینه رضوی، عادل مطوری؛ با اشاره به دیجیتال‌سازی آثار موزه‌ای به صورت تخصصی از نیمه دوم سال 98  اظهار کرد: این اقدام به‌منظور استفاده در مستندنگاری و نیز تهیه شناسنامه‌های علمی آثار برای معرفی در شبکه‌های اجتماعی، بازدید مجازی، راهنمای دیجیتال، ارائه تصاویر با کیفیت به پژوهشگران، نمایشگرهای لمسی و ... صورت گرفت.

وی به رشد 15 برابری بازید مجازی از آثار موزه‌ای در دوران شیوع کرونا اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه، 28 هزار و 841 بازدید صورت گرفته است.

مطوری با بیان اینکه در حال حاضر امکان بازدید مجازی از گنجینه نسخ خطی قرآن و آثار مرتبط، گنجینه آثار اهدایی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، آثار استاد فرشچیان و موزه فرش و منسوجات برای عموم فراهم شده است، گفت: تاکنون سخت افزارهای لازم در فضاهای نمایشی نصب شده و نرم‌افزارهای مورد نیاز برای مدیریت محتوای آثار و استفاده کاربران ایجاد شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت بازدید مجازی از آثار موزه‌ای به آدرس اینترنتی digimuseum.razavi.ir و معرفی آثار در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها به  آدرس https://idli.st/digimuseum_aqr و یا شناسه @digimuseum_aqr
 مراجعه کنند.

 

 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید