۱۳۹۳-۰۷-۱۲
پایان نامه ها

پایان‌نامه (تز، رساله) نوشته‌ای است که به‌وسیله داوطلب درجه دانشگاهی، به‌عنوان یکی از شرایط احراز آن، ارائه می‌شود و نویسنده آن دانشجویی است که زیر نظر کلی یک هیأت علمی به عنوان اساتید راهنما و مشاور کار می‌کند. موضوع انتخابی پایان‌نامه، معمولاً، محدود و تخصصی است و تحقیق در مورد آن، زمان مشخص و مبتنی بر روش علمی را طلب می‌کند. همین ویژگی است که پایان‌نامه را تبدیل به منبع اطلاعاتی ارزشمندی برای علاقه‌مندان به آن حوزه موضوعی می‌سازد. پایان‌نامه‌ها معمولاً اساس تدوین مقاله‌ها یا کتاب‌های منتشر شده بعدی می‌شوند.

پایان نامه­های موجود در سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در طول سالیان متوالی به سه شیوه جمع آوری شده است:

1.بر اساس اهدای این منابع از سوی زائران و مجاوران به این کتابخانه به دلیل ارادت ویژه آنها به امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا(ع).

2. اهدای پایان نامه از سوی محققانی که از منابع غنی این کتابخانه برای انجام پایان نامه خود استفاده کرده اند و در نهایت نسخه ای از پایان نامه خود را به رسم یادبود به کتابخانه مرکزی آستان قدس داده اند.

3. همچنین تعدادی از پایان نامه ها بر اساس ارتباطات و تفاهم نامه هایی که سازمان کتابخانه ها با برخی از دانشگاه ها و مراکز علمی داشته است از سوی آن مراکز به کتابخانه آستان قدس اهدا شده است.

 با توجه به رسالت ویژه پژوهشکده تالار محققان در امر پژوهش و تحقیق بیش از 6500 عنوان پایان نامه در این تالار نگهداری می گردد البته با توجه به­وجود کتابخانه های تخصصی متعدد در سازمان کتابخانه ها، موزه و مرکز اسناد آستان قدس رضوی پایان نامه ها مرتبط با موضوع هر کتابخانه تخصصی به آن کتابخانه منتقل شده است. دسترسی به عناوین پایان نامه ها و همچنین مشاهده صفحاتی از این پایان نامه ها از طریق جستجو در نرم افزار سیمرغ کتابخانه آستان قدس رضوی و همچنین از طریق سایت کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی و رجوع به قسمت پایگاه پایان نامه ها می توان به عناوین و صفحات اولیه پایان نامه ها دسترسی پیدا کرد.

 

 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید