۱۳۹۳-۰۷-۱۲
کتابهای چاپی
دامنه زبانی مجموعه موجود زبانهای فارسی و عربی، انگلیسی، زبان فرانسه و زبانهای دیگر در زمینه های موضوعی مختلف می باشد. کتب به تفکیک در سایر زبانها زبان به قرار زیر می باشد:
آشوری، آلبانیایی ، آلمانی ، اتریشی ، اردو ، ارمنی ، ازبکی ، اسپانیولی ، اسپرانتو ، اوگاندیایی , ...
 
مجموعه نفایس
این مجموعه شامل آثار نفیس و ارزشمند هنری مانند آثار نقاشی، مینیاتور، تذهیب، آثار خوشنویسان بزرگ، و کتب مصور در مورد شهرها، آثار باستانی و آثار هنری ایرانی و اسلامی به زبان فارسی و انگلیسی می باشد.
 
مجموعه قرآن ها
در کتابخانه مرکزی قرآن های عربی- فارسی و به زبانهای مختلف دنیا شامل انگلیسی، فرانسه، آلمانی، بلغاری، روسی، سوئدی و... می باشد. قدیمیترین قرآن چاپ سنگی مربوط به قرآن به خط محمد حسین الاصفهانی چاپ تبریز به سال 1254 ه.ق. است که توسط محمد شاه قاجار وقف کتابخانه آستان قدس رضوی شده است. قدیمیترین نسخه چاپ سربی مربوط به قرآن چاپ انتشارات میرزا زین العابدین است که در سال 1247 ه.ق. به طبع رسیده است. نیز نفیس ترین قرآن ها از نظر قاب، خط و نوع چاپ و ... در این مجموعه وجود دارد.
 
کتابهای چاپ سنگی
این مجموعه درموضوعات مختلف به زبان فارسی و عربی می باشد. دامنه موضوعی این کتب به ترتیب شامل دین، ادبیات، تاریخ، زبان و موضوعات دیگر است. کلیه منابع موجود چاپ سنگی سازماندهی شده و برای جستجوی اطلاعات این کتب میتوان به فهرستگان پیوسته کتابخانه - پایگاه کتابها مراجعه نمود.
 

منابع مرجع
واژه نامه ها، دائره المعارفها، راهنماها، فرهنگهای جغرافیایی، کتابشناسی ها، فهرست ها، سرگذشت نامه ها،... مجموعه مرجع کتابخانه را تشکیل می دهند.
 
 
 
 
 
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید