۱۳۹۳-۰۷-۱۲

تالار مطالعه و گردش کتاب جوانان و نوجوانان پسر

تالار جوانان و نوجوانان پسر در مهرماه 1381 در طبقه منهاي يك كتابخانه مركزي آستان قدس رضوي در سالني به مساحت 150مترمربع جهت استفاده دانش آموزان دبيرستاني (دوم دبيرستان تا پايان دوره پیش‌دانشگاهی ) با مجموعه‌ای نزديك به ده هزار نسخه كتاب در موضوعات مختلف تأسیس شد. این تالار باهدف خدمت به اعضاء جوان و نوجوان و زائران و مجاوراني كه در مقطع راهنمايي و دبيرستان(12-18 سال) مشغول تحصيل هستند ایجادشده است که قبلا به‌صورت دو بخش مجزا جوانان و نوجوانان اداره می‌شد. بر اساس طرح پیشنهادی در سال 1390، ادغام و به‌صورت بخشی واحد به جامعه جوان و نوجوان ارائه خدمات می‌نماید.  تالار در حال حاضر در طبقه همكف كتابخانه مركزي در مجاورت بخش گردش کتاب آقایان با مساحتي تقريبي 300 مترمربع و مجموعه‌ای نزديك به 52 هزار نسخه كتاب در موضوعات علمي، داستاني، تحقيقي، آموزشي و مرجع در خدمت اعضاء و مراجع خويش است. براي ورود اعضاء به تالار داشتن كارت عضويت با كد6- 60 (مقطع دبيرستان و پیش‌دانشگاهی) و کد 7 -70 (مقطع راهنماي) الزامي است و در صورت نداشتن كارت عضويت مراجع مقاطع راهنمايي و دبيرستان می‌توانند با دريافت برگه مهمان از خدمات تالار استفاده نمايند. مراجع می‌توانند آزادانه به مجموعه کتاب‌ها دسترسي داشته باشند و کتاب‌های موردنیاز خود را انتخاب كرده و مورداستفاده قرار دهند. در اين تالار خدمات تحويل مدرك، امانت (گردش كتاب) و اطلاع‌رسانی انجام می‌گیرد. این تالار،  با هدف ارتقاء سطح علمي و فرهنگي جوانان و دانش آموزان و سوق دادن آن‌ها  از صرف مطالعه كتب درسي خود به مطالعات فراگير و به‌سوی تحقيق و پژوهش گام‌های مهمي برداشته است. كه به‌عنوان‌ مثال انتقال كتب درسي و کمک‌درسی به کتابخانه‌های وابسته، جلوگيري از آوردن كتب شخصي و درسي به تالار، اخذ تعهدنامه در زمان ثبت‌نام ... در راستاي اين اهداف بوده است.
خدمات تالار جوانان و نوجوانان پسر:
جستجوی رایانه‌ای منابع، امانت منابع موردنیاز،  امکان مطالعه منابع کتابخانه در داخل تالار، کپی‌برداری از منابع، معرفی به تالارهاي قفسه باز آقایان، مخزن بسته  جهت مطالعه و بخش گردش كتاب آقایان و پیگیری منابع مورد درخواست مراجع از خدمات این تالار هست.
 خدمات ویژه: این تالار علاوه بر روزهای جمعه در طول سال، در ماه های اردیبهشت، خرداد، تیر، دی و بهمن به مناسبت ایام امتحانات و کنکور دانش آموزان از ساعت 7:15  تا 21:45  و روزهای جمعه‌ و تعطیل از ساعت 8:15 تا 18:45 به اعضاء ارائه خدمات می‏نماید.
* ساعات فعالیت این تالار جهت ارائه خدمات از ساعت 7:15 تا 18:45 و روزهای جمعه از ساعت 8:15 تا 13:15 می باشد.
•    جهت جستجوي اينترنتي مي توانيد از طريق سايت سازمان library.aqr.ir  اقدام نماييد.
•    تلفن: 32232004-051  داخلی 3336
•    تلفن مستقیم: 32238502-051

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید