تالار جوانان و نوجوانان پسر در مهرماه 1381 در طبقه منهاي يك كتابخانه مركزي آستان قدس رضوي در سالني به مساحت 150مترمربع جهت استفاده دانش آموزان دبيرستاني (دوم دبيرستان تا پايان دوره پیش‌دانشگاهی ) با مجموعه‌ای نزديك به ده هزار نسخه كتاب در موضوعات مختلف تأسیس شد. این تالار باهدف خدمت به اعضاء جوان و نوجوان و زائران و مجاوراني كه در مقطع راهنمايي و دبيرستان(12-18 سال) مشغول تحصيل هستند ایجادشده است که قبل به‌صورت دو بخش مجزا جوانان و نوجوانان اداره می‌شد که بر اساس طرح پیشنهادی در سال 1390، ادغام و به‌صورت بخشی واحد به جامعه جوان و نوجوان ارائه خدمات می‌نماید.  تالار در حال حاضر در طبقه همكف كتابخانه مركزي در مجاورت بخش گردش کتاب آقایان با مساحتي تقريبي 300 مترمربع و مجموعه‌ای نزديك به 52 هزار نسخه كتاب در موضوعات علمي، داستاني، تحقيقي، آموزشي و مرجع در خدمت اعضاء و مراجع خويش است. براي ورود اعضاء به تالار داشتن كارت عضويت با كد6- 60 (مقطع دبيرستان و پیش‌دانشگاهی) و کد 7 -70 (مقطع راهنماي) الزامي است و در صورت نداشتن كارت عضويت مراجع مقاطع راهنمايي و دبيرستان می‌توانند با دريافت برگه مهمان از خدمات تالار استفاده نمايند. مراجع می‌توانند آزادانه به مجموعه کتاب‌ها دسترسي داشته باشند و کتاب‌های موردنیاز خود را انتخاب كرده و مورداستفاده قرار دهند. در اين تالار خدمات تحويل مدرك، امانت (گردش كتاب) و اطلاع‌رسانی انجام می‌گیرد. این تالار،  باهدف ارتقاء سطح علمي و فرهنگي جوانان و دانش آموزان و سوق دادن آن‌ها  از صرف مطالعه كتب درسي خود به مطالعات فراگير و به‌سوی تحقيق و پژوهش گام‌های مهمي برداشته است. كه به‌عنوان‌مثال انتقال كتب درسي و کمک‌درسی به کتابخانه‌های وابسته، جلوگيري از آوردن كتب شخصي و درسي به تالار ، اخذ تعهدنامه در زمان ثبت‌نام ... در راستاي اين اهداف بوده است.

خدمات تالار جوانان و نوجوانان پسر:

جستجوی رایانه‌ای منابع، امانت منابع موردنیاز،  امکان مطالعه منابع کتابخانه در داخل تالار، کپی‌برداری از منابع، معرفی به تالارهاي قفسه باز آقایان، مخزن بسته  جهت مطالعه و بخش گردش كتاب آقایان و پیگیری منابع مورد درخواست مراجع از خدمات این تالار هست.

 خدمات ویژه: این تالار علاوه بر روزهای جمعه در طول سال، در ماهه‌ای اردیبهشت، خرداد، تیر، دی و بهمن به مناسبت ایام امتحانات و کنکور دانش آموزان از ساعت 7  الی  22  و روزهای جمعه‌ و تعطیل از ساعت 8 الی 19 به اعضاء ارائه خدمات می‏نماید.

* ساعات فعالیت این تالار جهت ارائه خدمات از ساعت 7:15 الي 19 می باشد. همچنین روزهای جمعه از ساعت 8  الی 13.30 مفتوح است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود