تا پایان سال جاری، طرح «کتابخانۀ همراه» از سوی کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی اجرایی می‌شود. در این طرح، امکان دسترسی به نسخ خطی نفیس و منابع دیجیتال این کتابخانه از طریق گوشی‌های تلفن همراه فراهم می‌شود.

به گزارش گنجینۀ رضوی، رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در مراسم رونمایی از کوچکترین و نفیس‌ترین قرآن‌های خطی بازوبندی جهان، از راه‌اندازی کتابخانۀ همراه تا پایان سال جاری خبر داد. حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر سیدجلال حسینی با اعلام این خبر اظهار داشت: بنا داریم تا پایان سال 98، امکان دسترسی به 23هزار نسخه از نُسخ خطی کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی و همچنین منابع دیجیتال این سازمان را از طریق گوشی‌های تلفن همراه ایجاد کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه سیاست امروزِ این سازمان صیانت ار تراث به علاوۀ احیای آنها است، گفت: مؤسسات و پژوهشگران با درخواست از این مرکز می‌توانند آی‌پی اختصاصی دریافت کنند و از این طریق به بیش از 8میلیون منبع دیجیتال این سازمان به صورت آنلاین دسترسی داشته باشند.

حسینی در ادامه اظهار داشت: درحال حاضر 23هزار نسخه از نسخ خطی این سازمان بر روی پایگاه دیجیتال کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی قرار گرفته است که این حرکت در هیچ مرکزی سابقه ندارد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید