خوانش راز چشمان قدير در چهارمين نشست خوانش متون دفاع مقدس
۱۳۹۹-۰۶-۲۴
چهارمين نشست خوانش متون دفاع مقدس در کتابخانه مرکزی حرم مطهر رضوی با محوريت كتاب راز چشمان قدير با حضور استاد غلامحسين غلام نيا و با رعايت پروتكلهاي بهداشتي 27 شهریور 1399 برگزار می‌شود.

بسم رب الشهدا
خداوندا! دمی بر من گذر کردی. شبم را تو سحر کردی. مرا در این دل، چو مرغی دربه‎در کردی. "و لا خوف علیهم" را به زیبایی بنا کردی. در این گلگشت جانانه، به یک جرعه عطشناکی، شراب اشک‌هایم را به جان دل بنوشاندی. نگاهت بود آن دم که شرافت را به این مخلوق بخشیدی و من عاشق شدم بر تو، همان روزی که تو می‎ساختی روز ازل را... و تا آخر چه سازم عشق جانسوز وصالت را؟ به عمق مردم چشمم، فقط چشمان تو باقی‌ست و تا روز ابد من باشم و آن راز چشمانت... که شیدایم، شهیدم، عاشقم من.

شهید در زمان حیات خود همیشه نام خود را غدیر می‎نوشت و این‎گونه علاقمند بود؛ در حالی که در مدارک و شناسنامه قدیر نوشته شده است. اگر چه قدیر یکی از اسماء الهی است، شاید به نظر او نام محلی به نام غدیر که گلواژه تشیع است هم زیبا باشد. بین عید غدیر و قربان به دنیا آمده بود و اسمش را غدیر گذاشتند.
معرفی و خوانش کتاب راز چشمان قدير: (نگاهي گذرا به زندگي باشکوه هنرمند شهيد، قدير غلام‌نيا)/ نويسنده: غلامحسين غلام‌نيا
در چهارمين نشست خوانش متون دفاع مقدس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و دومین سال گشایش واحد مطالعات دفاع مقدس
زمان: 27 شهريور 1399
ساعت: 30/8 تا 30/10
مكان: طبقه منهاي يك- حياط كتابخانه مرکزی
این نشست با مشاركت:
انديشگاه رضوي، واحد مطالعات دفاع مقدس، بسيج سازمان كتابخانه ها، گروه شهدايي سروهاي نيلوفري، گروه شهدايي رهروان شهداء
برگزار می‌شود.
همچنين
 يادآور مي‎شود در سال 1398 سه نشست خوانش كتب دفاع مقدس با حضور نويسنده و قهرمانان بازمانده‎ي داستان در واحد مطالعات دفاع مقدس كتابخانه مركزي برگزار گرديد:
اولين خوانش متون دفاع مقدس (معرفي 3كتاب با حضور 3نويسنده دفاع مقدس)
دومين نشست خوانش متون دفاع مقدس با حضور استاد سعيد عاكف نويسندۀ خاك هاي نرم كوشك و نويسنده پرتيراژترين كتب دفاع مقدس
سومين نشست خوانش متون دفاع مقدس، با محوريت كتاب «جنون مجنون»

رهبر معظم انقلاب، كتابخواني و علم آموزي را براي جامعه امروز نه تنها يك وظيفه ملي بلكه يك واجب ديني دانسته اند و بر لزوم همگاني شدن كتابخواني در جامعه اسلامي تاكيد ورزيده‎اند.
اين كه مقام معظم رهبري كتب بسياري در حوزه دفاع مقدس تقريظ فرموده اند و اين كتاب ها اكثرا به چاپ هاي 60، 70 تا 130 و 140 هم رسيده اند نشان دهنده جذابيت اين كتاب ها است. فاخر بودن اين كتاب ها نه فقط به خاطر انگيزه اعتقادي نسبت به شهداست، بلكه ادبيات به كار رفته در اين كتاب ها هم ارزشمند است.
در آستانه دومين سال افتتاح واحد مطالعات دفاع مقدس و به مناسبت  گرامي‎داشت آغاز هفتۀ دفاع مقدّس، چهارمين نشست خوانش متون دفاع مقدس، با محوريت كتاب راز چشمان قدير با حضور استاد غلامحسين غلام نيا و با رعايت پروتكلهاي بهداشتي برگزار مي‎شود.
حضور صاحبنظران و اساتيد دفاع مقدس، محققان، مراجعان و همكاران ارجمند را در اين نشست معرفي و خوانش اثر با حضور نويسنده مشتاقيم.


 

 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب این وب سایت چیست؟

انتخاب‌ها

تصاویر شاعران