مسافر آگوست: شهيد سيد حشمت علي‌شاه
۱۳۹۹-۰۷-۲۲
مسافر آگوست: زندگي‌نامه داستاني رزمنده شيردل لشکر زينبيون شهيد سيد حشمت علي‌شاه (فرزندان روح‌الله ‎۲)

مسافر آگوست: زندگي‌نامه داستاني رزمنده شيردل لشکر زينبيون شهيد سيد حشمت علي‌شاه (فرزندان روح‌الله ‎۲)/ نويسنده: سيده نرگس ميرفيضي؛ مصاحبه فاطمه عارف‌نژاد.- قم: شهيد کاظمي: من و کتاب: زينبيون، ‎۱۳۹۸.

«مسافر آگوست» دومین کتاب از مجموعه فرزندان روح الله مجموعه کتب شهدای مدافع حرم لشکر زینبیون می‌باشد که منتشر شده است. این کتاب داستان زندگی رزمنده‎‌ای است که خیلی از معادله ها را در هم می‌شکند. پیش داوری ها را به هم می‌ریزد و نگاه ها را تازه تر می‌کند.
زینبیون؛ رزمندگان دلاور پاکستانی هستند که به محض مشاهده تهدید شدن حرم حضرت زینب (س) به وسیله گروه های تکفیری در سوریه به صورت داوطلبانه به نبرد با آنان برخاستند. رشادت های زینبیون در پاسداری از حرم اهل بیت (س) بازتاب کمی در رسانه ها یافته است و مجموعه کتبی که نشر شهید کاظمی در دست چاپ دارد یکی از معدود تلاش ها برای ماندگار کردن نام و یاد دلاوری های آنهاست.

داستان زندگی شهدا را معمولاً از چشم‌های منتظر مادرها روایت کرده‌اند؛ از نگاه همسران چشم به راه، پدرهای داغدار و فرزندان جگر سوخته؛ اما علی شاه را برادرش برای ما روایت می‌کند. برادری که هم پدری را بلد است و هم مادری. اگر کسی یکبار چشم‌های منتظر سید اعجاز را ببیند، یقین می‌ کند که معجزه دوست داشتن در هر نسبتی که قامت ببندد، می‌تواند کلمات را به تعظیم وا دارد. برادری‌ها همیشه بیشتر از پدر و پسری‌ها تاریخ را پیش رانده‌اند، مثل روایت عاشقانه‎ی حسین و عباس. داستان سیداعجاز قبل از اینکه ماجرای مسافر شدن علیشاه را نشان بدهد، راوی مصائب برادر بودن است و خوب می‌شود فهمید که برادر بودن، سختترین کار عالم است، به غایت کلمه و این کتاب پیشکش شده است به برادرهایی که پدرانه صبر کرده‎اند بر غم پرنده‎شدن مسافرهایشان.

 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب این وب سایت چیست؟

انتخاب‌ها

تصاویر شاعران