چگونه فرزندان خود را به مطالعه عادت دهيم؟
۱۳۹۹-۰۸-۱۲
نوشتار حاضر تلاش می‎کند در حد توان به ارائه‎ی راهکارهای بهتر در بالا بردن کیفیت آموزش و مطالعه‌ی کودکان و خردسالان بپردازد. ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی احتیاج به کار ریشه‌ای دارد، و این کار را باید از زمان کودکی شروع کرد.

چگونه فرزندان خود را به مطالعه عادت دهيم؟/ نويسنده: حسن ساري‌زاده.- تبريز: سومر نشر: اختر، ‎۱۳۹۴.
از آنجا که تمام انسانها می‎خواهند زندگی خوب و بهتری داشته باشند و همواره در جامعه، خوب و شایسته زندگی کنند، لازم است برای به وجود آوردن چنین جامعه‎ای  تربیت و آموزش، هنرمندانه و اصول‎مند انجام شود. بهترین دوره برای نهادینه ساختن صفات برای افراد سالم و مطلوب در جامعه، دوره‎ی خردسالی و کودکی است. نوشتار حاضر تلاش می‎کند در حد توان به ارائه‎ی راهکارهای بهتر در بالا بردن کیفیت آموزش و مطالعه‌ی کودکان و خردسالان بپردازد.  ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی احتیاج به کار ریشه‌ای دارد، و این کار را باید از زمان کودکی شروع کرد. یعنی زمانی که فکر و ذهن کودک آماده شکل گیری است.
در این مجموعه به مواردی که لازمه‌ی پیش نیاز مطالعه است بطور مختصر و مفید اشاره شده است و در ادامه از شیوه‌های علاقمند ساختن کودکان به مطالعه از سن کودکی تا دوره‌ی اول متوسطه توسط معلم، خانواده و کتابخانه نکاتی یادآوری شده است. آسیب شناسی مطالعه سر فصلی بعدی این کتاب را تشکیل می‌دهد که به روش‌های مطالعه به آموزش چند روش مفید بسنده شده است.
مطالعه و خواندن/ لذت مطالعه/ اهداف مطالعه/ یادگیری چیست؟/ اصل خود پنداری مثبت/ نقش تغذیه/ نقش ورزش/چگونه برای یادگیری انگیزه به وجود بیاوریم/ راههای برانگیختن علاقه انگیزه برای یادگیری/ حافظه/ مهارت‌های مطالعه/تمرکز در مطالعه/ تمرکز حواس هنگام مطالعه... نمونه‌ای از عنواین سی و دوگانه بخش‌های این کتاب را شامل می‌شوند که مخاطب را به عادت دادن مطالعه‌ای ثمربخش برای کودکان راهنمایی و هدایت می‌کند.

 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب این وب سایت چیست؟

انتخاب‌ها

تصاویر شاعران