درباره ما
۱۳۹۸-۰۱-۱۷
به نام خداوند جان و خرد                 کزین برتر اندیشه برنگذرد
خداوند نام و خداوند جای                  خداوند روزی ده رهنمای

کتابخانه تخصصی ادبیات
کتابخانه تخصصی ادبیات که مجموعه آن شامل 51000 نسخه کتاب چاپی به زبان فارسی و عربی در موضوع زبان و ادبیات است ، 1700نسخه پایان نامه ؛ 82 عنوان مجله تخصصی وبیش از 2000 منابع الکترونیکی و نرم افزارکه شامل: (cd-dvd-vcd-ebook )می باشد. این کتابخانه امکاناتی از جمله استفاده اعضاء و محققان از منابع کتابخانه، اینترنت و پایگاه های تخصصی و جستجوی مقالات ، ذخیره و یا پرینت اصل مقالات وجود دارد . اکثرمراجعان این تالار اعضای کتابخانه ، دانشجویان، محققان ، حوزه علمیه، و کلیه مهمانانی که نیاز به منابع زبان و ادبیات دارند.
هدف از ایجاد کتابخانه تخصصی ادبیات
با عنایت به رشد و گسترش روزافزون گرایش دانش ‏پژوهان در زمینه‏های ادبی، افزایش تولیدات متنوع چاپی و غیر چاپی نوین در این زمینه، افزایش تعداد دانشجویان و دانش ‏پژوهان و بالا رفتن سطح کمی و کیفی پژوهش‏ ها در حوزه زبان و ادبیات، سازمان کتابخانه ‏ها، موزه‏ ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، به منظور برآورده ساختن و رفع نیازهای علمی – تحقیقاتی پژوهشگران این حوزه، کلیه منابع تخصصی زبان و ادبیات را جمع آوری و در اختیار مراجعان قرار داده است .
تاریخ افتتاح کتابخانه تخصصی ادبیات
این کتابخانه با مساحت 200متر مربع و با گنجایش بیش از 25 نفر در تاریخ 1390/02/17 توسط مقام تولیت آستان قدس رضوی حضرت آیت الله واعظ طبسی (ر)افتتاح شد .
امکانات و خدمات کتابخانه تخصصی ادبیات
این کتابخانه دارای 5 دستگاه رایانه که اعضاء و مراجعان می توان با استفاده از دستگاه های رایانه موجود  برای جستجوی منابع، اینترنت، پایگاه های ادبی، پایگاه نشریات کشور، پایگاه پایان نامه ها و پایگاه مقالات استفاده نمایند و چنانچه نیاز به تهیه پرینت از مقالات داشته باشند؛ می توانند از خدمات پرینت استفاده نمایند. از دیگر خدمات این کتابخانه تهیه بروشور مناسب بر روی تابلو اعلانات و همچنین بروز رسانی اطلاعات ادبی در وب سایت کتابخانه ی تخصصی ادبیات در پستهایی مانند: اخبار، همایشها و... ، استفاده از خدمات مشاوره مطالعاتی و کمک به اعضاء و مراجعان در زمینه موضوع تحقیقی آنها توسط مشاور محترم تالار جناب آقای دکتر کرامتی مقدم استاد زبان و ادبیات فارسی یک روز در هفته، (معمولا پنجشنبه ها)، معرفی اعضاء به مخزن بسته و بخشهای دیگر در صورتی که منابع مورد نیازشان در تالار نباشد از جمله خدمات این کتابخانه ی تخصصی می باشد.
آدرس ها
آدرس وب سایت کتابخانه ی تخصصی ادبیات: www.Library.aqr.ir/ literature
آدرس کتابخانه ی تخصصی ادبیات: حرم مطهر بست شیخ طوسی – کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد آستان قدس رضوی- طبقه منهای یک
ساعت کار: این کتابخانه هر روز به جز ایام تعطیل از ساعت 7:15 صبح الی 18:45  می باشد.
سازندگان:
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب این وب سایت چیست؟

انتخاب‌ها

تصاویر شاعران