همزمان با پنجاهمین سالروز درگذشت جهان‌پهلوان تختی

بازدید کشتی‌گیران، مربیان و پیشکسوتان کشتی از موزۀ مدل آستان‌قدس رضوی
 

همزمان با پنجاهمین سالروز درگذشت جهان‌پهلوان غلامرضا تختی، جمعی از اهالی کشتی کشور، به بازدید از گنجینۀ مدال موزۀ آستان‌قدس‌رضوی پرداختند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی، امیر توکلیان؛ مربی تیم ملی کشتی آزاد کشور، در بازدید از گنیجینه مدال موزۀ آستان‌قدس‌رضوی با بیان اینکه ورزش کشتی با مروت و از خودگذشتگی عجین شده است، اظهار داشت: کشتی نگرفتن علیرضا کریمی؛ کشتی‌گیر تیم ملی ایران با حریف اسرائیلی، ادامۀ راه تختی است و نشان می‌دهد که منش او همچنان زنده است.

وی با بیان اینکه مدتی است کشتی‌گیران به بازدید از گرمخانه‌ها، کتابخانه‌ها، کودکان بی‌سرپرست و معاشرت و همراهی با مردم می‌پردازد این حرکت‌ها را برخاسته از روحیۀ پهلوانی دانست. توکلیان به گنجینۀ مدال موزۀ آستان قدس اشاره کرد و گفت: اینکه از میان 190 مدال در حال نمایش، بیش از 180 مدال، مربوط به کشتی‌گیران است نشان از پیروی ورزشکاران این رشته از جهان‌پهلوان‌تختی دارد.

گفتنی است، گنجینۀ مدال موزۀ مرکزی آستان‌قدس رضوی 190 مدال و کاپ را به نمایش گذاشته است، که مجموعه مدال‌های جهان‌پهلوان تختی اولین مدال‌های اهدایی به این مجموعه است.

 
1396/10/19 سه‌شنبه
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 1560