به مناسبت طلوع چهلمین فجر انقلاب اسلامی گشایش یافت:

نمایشگاهی با موضوع پیروزی انقلاب اسلامی در گنجینه فرش آستان قدس رضوی

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی، این سازمان با آغاز ایام مبارک دهه فجر، مجموعه‌ای از تصاویر، اسناد، تمبرها، و نشریات خود را با موضوعیت پیروزی انقلاب اسلامی، در محل گنجینه فرش موزه مرکزی آستان ‌قدس ‌رضوی در معرض دید علاقمندان قرار داده است.

معاونت امور موزه‌های این سازمان با اعلام این خبر گفت: در این نمایشگاه علاوه بر تصاویری از رویدادهای سرنوشت‌ساز سال 57 در شهر مشهد، تصاویر مجموعه‌ای از تمبرهای موجود در گنجینه تمبر آستان قدس رضوی و بخشی از مهم‌ترین نشریات موجود با موضوع پیروزی انقلاب اسلامی به نمایش گذاشته شده است.

دکتر علی سوزنچی ‌کاشانی به برخی از مهم‌ترین عناوین عکس‌های این مجموعه اشاره کرد و ادامه داد: سخنرانی مقام معظم رهبری در مسجد بیمارستان قائم، راهپیمایی پزشکان در محکومیت حمله مأموران رژیم به بیمارستان 17 شهریور در آذر سال 57، حضور زنان در راهپیمایی‌های دی‌ماه 57 در جوار حرم مطهر، راهپیمایی مردم مشهد در بهمن 57 در میدان بیمارستان امام رضا(ع)، درگیری مردم مشهد با نیروهای ارتش، اعلام همبستگی ارتش با انقلابیون در بهمن 57، و اعلامیه سیعدالله شیرازی در حمله به بیمارستان امام رضا(ع) برخی از موضوعات این تصاویر است.

وی ادامه داد: همچنین تصاویر نمونه‌هایی از تمبرهایی که به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران چاپ و منتشر شده، با محوریت 22 بهمن ماه در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.

سوزنچی افزود: تصاویر برخی از مهم‌ترین نشریات منتشرشده در بهمن ماه 57 از جمله روزنامه‌های کیهان و اطلاعات، بخشی دیگر از این نمایشگاه است.

معاونت امور موزه‌های آستان قدس رضوی در پایان اعلام کرد: این نمایشگاه تا 22 بهمن‌ماه از ساعت هشت صبح تا یک بعدازظهر در محل گنجینه فرش موزه مرکزی آستان قدس رضوی پذیرای علاقمندان است.

 
1396/11/18 چهارشنبه
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 96