در دیدار رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس با کارکنان تبیین شد:

مأموریت‌های سازمان کتابخانه‌های آستان‌قدس‌رضوی در مرجعیت علمی مشهد
رئیس جدید سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی در اولین نشست خود با مجموعۀ کارکنان این سازمان بزرگ، به تبیین مأموریت‌های این سازمان در سال‌های پیش رو پرداخت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی دکتر مجتبی بذرافشان‌مقدم در نخستین گردهمایی کارکنان این سازمان ، با اشاره به مأموریت سازمان کتابخانه ها... در این مقطع تاریخی، اهداف پیش روی سازمان را تبیین کرد. وی به بیان مأموریت‌های ابلاغ شده از سوی تولیت عظمای آستان‌قدس رضوی و منشور هفتگانه مقام معظم رهبری پرداخت و اظهار داشت: برنامه‌ریزی جامع و به کارگیری روش‌های علمی و کارآمد برای ارتقاء و گسترش خدمات کتابخانه‌ای، حفاظت از اشیاء، نفایس، مخطوطات و اسناد ارزشمند آستان‌قدس‌رضوی، فراهم‌سازی زمینۀ ارتباط و تعامل سازنده با سایر کتابخانه‌ها و مراکز علمی فرهنگی داخلی و خارجی، به کارگیری فناوری‌های نوین و پیشرفت‌های جدید در زمینۀ حفظ و معرفی آثار هنری اسلامی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و فراهم‌آوری منابع و متون مورد نیاز محققان، پنج هدف کلی‌ هستند که سازمان کتابخانه‌های آستان‌قدس باید در این راستا حرکت کنند.
بذرافشان‌ همچنین رسالت‌های تبیین شده از سوی قائم‌مقام تولیت آستان‌قدس را در ذیل این اهداف دانست و تصریح کرد: تلاش در جهت عملیاتی سازی بزرگترین کتابخانۀ جهان اسلام، بسترسازی برای حضور اندیشمندان جهان اسلام به ویژه اندیشمندان آزاده، فعال‌سازی بخش بین‌الملل سازمان، معرفی آثار نفیس و ذخایر کتابخانه، توسعۀ کتابخانه از بستر فناوری اطلاعات، توسعۀ خدمات به نخبگان علمی و دانشگاهی، توسعۀ کتابخانه با هدف ایجاد فرهنگ کتابخوانی در کشور، تعیین سهم کتابخانه در پر کردن اوقات فراغت زائران، پیگیری اجرایی شدن طرح جامع موزۀ آستان‌قدس‌رضوی و معرفی خدمات موزه و مرکز اسناد با تأکید بر تاریخ شفاهی، ده مأموریت کلی ابلاغ شده از سوی قائم‌مقام است.
وی با بیان اینکه کلیۀ این اهداف در راستای تبدیل شدن مشهد به عنوان مرجعیت علمی کشور است، کارکنان سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی را به حرکت در این مسیر فرا خواند و گفت: مأموریت‌های بیان شده مسئولیت دشواری است که نیاز است کلیۀ کارکنان در این جهت حرکت کنند.
گفتنی است دکتر مجتبی بذرافشان‌مقدم در اردیبهشت ماه سال جاری به عنوان رئیس جدید سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی منصوب شد. وی دارای دکترای مدیریت آموزشی، عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد و رئیس سازمان بسیج اساتید استان خراسان رضوی است و پیش از این  مسئولیت‌هایی چون معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد و مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم  را به عهده داشته است.
 
1397/4/16 شنبه
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 44