نمایشگاه تازه‌های کتب علوم انسانی در کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی

کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و تکریم مراجعان، اقدام به برگزاری نمایشگاهی از جدیدترین منابع مطالعاتی خود در موضوعات مختلف علوم انسانی نمود
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکزاسناد آستان قدس رضوی، رئیس روابط عمومی و امور بین‌الملل این سازمان، از برپایی نمایشگاهی از کتاب‌های تازه خریداری‌شده از نمایشگاه کتاب تهران خبر داد. محمدجواد قوی با بیان اینکه محورهای کتاب های به نمایش‌درآمده در این نمایشگاه در موضوعات مختلف علوم انسانی همچون مدیریت، هنر و تاریخ، ادبیات، حقوق و قوانین اجتماعی، علوم اجتماعی، علوم اسلامی، فلسفه، حکمت و روانشناسی است، تشریح کرد: در موضوع مدیریت، هنر و تاریخ، کتاب هایی همچون صنایع دستی و اقتصاد خلاق، سیری در تحولات حمل و نقل در تاریخ ایران و جهان، معمای پنج ضلعی، تأملاتی در ورزش با رویکرد رسانه‌ای، لبخندت را به من بده، تئاتر و سینما در ایران و جهان، شکل، کلمه، رنگ، مرگ فیدل کاسترو، زندگی میان ساختمان‌‌ها و عناوینی از این دست، به نمایش درآمده است.
وی به منابعی با موضوع حقوق و قوانین اجتماعی اشاره کرد و گفت: جرم‌انگاری در قانون مالیات‌های مستقیم، حقوق شهروندی، حیله در دادرسی مدنی، قوانین حاکم بر بازار سیمان، بررسی امکان تحقق جرائم علیه اموال مشاع، و... بخشی از این منابع است.
قوی با بیان اینکه بخش دیگر این نمایشگاه شامل کتاب هایی  در موضوع ادبیات است، افزود: از جمله کتب به نمايش‌درآمده در اين بخش، قهرمانان شمال، شکوه شهریار، شرق بنفشه، این هم مثالی دیگر، شرح صد غزل از حافظ، سیاست خارجی در آینه ادبیات فارسی، نقد مکتبی سه داستان‌نویس ایرانی، و تحلیلی بر شعرهای سهراب سپهری است.
رئیس روابط عمومی و امور بین‌الملل این سازمان خاطرنشان کرد: در موضوع علوم اجتماعی منابعی همچون شهرها و فرهنگ‌ها، دانشگاه در سطح کلاس جهانی، دموکراسی دروغ نیست، بازی انتخابات ریاست جمهوری، علم، دانشگاه و جامعه، جنبش‌های نوپدید معنوی دینی، عصر مجازی، سازمان امنیت و همکاری اروپا، خودمردم‌نگاری هویت دانشگاهی، و... به منابع کتابخانه افزوده شده است.
وی بیان کرد: در موضوع علوم اسلامی، کتاب‌هایی همچون سبک زندگی در صحیفه سجادیه، دین در کادر تصویر، امتداد زمان، سیره امام حسن عسکری(ع)، مناسبات اخلاق با هنر، تفسیر اجتهادی سوره تحریم، جریان‌شناسی سیاسی سلفی‌گری معاصر، صداسازی در هنر معنوی تلاوت و... خریداری گردیده است.
قوي به کتاب هایی در موضوع فلسفه، حکمت و روانشناسی اشاره و اضافه کرد: اسطوره و ذهن اسطوره‌پرداز، تراژدی در آثار افلاطون، چگونه رزومه بنویسیم؟، چرا کار می‌کنیم؟، قدرت خلق کسب و کار نوپا، چشمه‌های حکمت، دنیای درون، گروه‌درمانی اعتیاد، نقد تساهل محض، و... به منابع سازمان افزوده شده است که بخشی از آن در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.
وی در پايان با بیان اینکه کتب این نمایشگاه، تنها بخشی از منابع تازه خریداری‌شده از نمایشگاه تهران است، یادآور شد: علاقمندان می‌توانند برای بهره‌مندی از منابع چاپی این نمایشگاه و دیگر منابع موجود در موضوعات مختلف به کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی مراجعه نمایند.
گفتني است که اين نمايشگاه تا پایان هفته جاری، همه‌روزه در طبقۀ همکف کتابخانة مرکزي آستان قدس واقع در حرم مطهر رضوی، در معرض ديد علاقه‌مندان قرار دارد.
 
1397/4/19 سه‌شنبه
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 26