با حضور کتابداران آستان‌قدس‌رضوی:

زنگ کتاب در جمع پسران منطقۀ پنجتن به صدا درآمد
کتابداران آستان قدس رضوی در هشتمین دورهمی زنگ کتاب، کتاب را به جمع 150 نفر از نوجوانان پسر در مؤسسۀ بیت‌المهدی منطقۀ پنجتن مشهد بردند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی، جمعی از کتابداران و کارشناسان کتابخانۀ مرکزی آستان‌قدس‌رضوی در قالب طرح «زنگ کتاب» و به منظور ترویج فرهنگ مطالعه در میان نوجوانان، در مؤسسۀ قرآنی بیت‌المهدی منطقۀ پنجتن حاضر شدند و به معرفی و خوانش شماری از کتاب‌های برتر برای این گروه سنی پرداختند. رئیس ادارۀ کتابخانۀ عمومی آستان‌قدس‌رضوی در این خصوص بیان کرد: در این جمع بیش از 150 نفر از پسران حضور داشتند که قصه‌گویی و معرفی کتاب، از برنامه‌های اجرا شده برای آنان بود.
محمد مشایخی تصریح کرد: کتاب «تن‌تن و سندباد» با موضوع تهاجم فرهنگی كه نویسندۀ آن؛ محمد ميركياني، حكايت تقابل دو شخصيت تن‌تن و سندباد به نمايندگي از دو فرهنگ غرب و شرق را روایت می‌کند از کتاب‌های معرفی شده در این جمع بود. وی افزود: همچنين با معرفي كتاب «موريانه» از موريس مترلينگ اطلاعات جالبي دربارۀ زندگي، لانه، نيروي خلاقه، استعداد و معماري شگفت‌انگيز موريانه به كودكان و نوجوانان شركت كننده در اين برنامه ارائه شد.
مشایخی با بیان اینکه مؤسسۀ قرآنی بیت‌المهدی هشت هزار کتاب با موضوعات مختلف را در اختیار دارد، خاطرنشان کرد: تالار اینترنت، نرم‌افزار و کتابخانۀ دیجیتال این مؤسسه نیز با همکاری کتابخانۀ آستان‌قدس‌رضوی راه‌اندازی شده است. وی یادآور شد که پیش از این نیز زنگ کتاب در سه جلسۀ مجزا برای دختران و مادران این مؤسسه اجرا شده است.
گفتنی است، طرح زنگ كتاب با هدف ترويج فرهنگ مطالعه از ابتداي سال جاري از سوی کتابخانۀ مرکزی آستان‌قدس‌رضوی در مراكزي نظير مركز توان‌يابان، مدارس و مؤسسات متقاضی برای گروه‌های مختلف سنی اجرا شده است.
 
1397/4/20 چهارشنبه
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 37