نمایشگاهی از 9هزار و 500 منبع، در غنی‌ترین کتابخانۀ تخصصی اهل بیت(ع) جهان اسلام

کتابخانۀ تخصصی اهل‌البیت(ع) آستان قدس رضوی همزمان با دهۀ پایانی ماه صفر 9هزار و 500 منبع چاپ‌سنگی، چاپی و الکترونیکی خود را در قالب نمایشگاه در معرض دید عموم قرار داد. قرآن‌های خطی منسوب به امام حسن مجتبی(ع) و امام‌رضا(ع) شاخص‌ترین آثار به نمایش درآمدۀ این مجموعه است.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس‌ رضوی، کارشناس‌مسئول کتابخانۀ تخصصی اهل‌البیت(ع) از کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی، از برگزاری نمایشگاه «انوار رسالت و امامت» با بیش از 9هزار و 500 منبع چاپسنگی، چاپی و الکترونیکی در این کتابخانه خبر داد. حسن محکی گفت: دراین نمایشگاه، قرآن‌های خطی منسوب به امام حسن‌مجتبی(ع) و امام‌رضا(ع) در معرض دید قرار گرفته است. وی ادامه داد: همچنین گزیده‌ای از منابع ارزشمند چاپ‌سنگی و بیش از 9هزار و 500 منبع اطلاعاتی شامل منابع چاپی، الکترونیکی، نرم‌افزار و منابع مرجع پیرامون زندگی‌نامه، کرامات، سجایای اخلاقی، مناقب، معجزات و معارف حضرت رسول اکرم(ص)، امام حسن مجتبی (ع) و امام‌رضا(ع) به نمایش درآمده است.
محکی افزود: این نمایشگاه بزرگ کتاب و نرم‌افزار از تاریخ 14تا 18آبان‌ماه در کتابخانۀ تخصصی اهل‌البیت(ع) واقع در بست شیخ بهایی حرم مطهر رضوی به صورت شبانه‌روزی پذیرای بازدیدکنندگان است.
گفتنی است کتابخانۀ تخصصی و شبانه‌روزی اهل‌بیت‌(ع) ویژۀ آقایان، بابیش از18هزار عضو و افزون بر 600هزارمنبع اطلاعاتی خطی، چاپ‌سنگی، چاپی، الکترونیکی، نرم‌افزار ونشریات تخصصی در زندگانی، سیره و معارف نورانی ائمه اطهار(ع) غنی‌ترین کتابخانۀ تخصصی اهل‌بیت(ع) در کشور و جهان اسلام محسوب می‌شود.
 
1397/8/15 سه‌شنبه
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 44