زنگ کتاب آستان‌قدس‌رضوی، در بیرجند و کرمانشاه نواخته شد

کتابداران آستان‌قدس‌رضوی، با هدف ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني، برنامۀ زنگ کتاب را در دو شهرستان بیرجند و کرمانشاه به صدا درآوردند
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی، معاون امور کتابخانه‌های این سازمان با بیان این‌که کتابداران آستان‌قدس‌رضوی در دو شهرستان بیرجند و کرمانشاه، با هدف ترويج فرهنگ كتاب و كتاب‌خواني، برنامۀ زنگ کتاب را در مدارس این دو شهرستان به صدا درآوردند، ابتدا به برنامۀ زنگ کتابی که در شهرستان کرمانشاه نواخته شد، اشاره کرد و گفت: این برنامه که به مناسبت هفتۀ كتاب و كتاب‌خواني و همچنين ميلاد پيامبر اكرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) برگزار شد، از سوی كتابخانۀ امام رضا(ع) كرمانشاه، از کتابخانه‌های وابسته به آستان‌قدس‌رضوی، در دبستان بسيج(گروه رجائي) این شهرستان به صدا درآمد.
حسین خسروی به برنامه‌هایی که در این دبستان اجرا شد، پرداخت و ادامه داد: بیان اهميت كتاب و كتاب‌خواني و شيوۀ مطالعه و انتخاب كتاب، معرفی كتابخانۀ امام رضا(ع) كرمانشاه و واقف كتابخانه (آيت‌الله جليلي)، توضیح شرايط عضويت در كتابخانه و آموزش شيوۀ استفاده از كتاب‌ها، برگزاري مسابقۀ نقاشي و دعوت از دانش‌آموزان و معلمان جهت بازديد از كتابخانه، بخشی از برنامه‌های این زنگ کتاب بود.
وی بیان کرد: تعدادی کتاب هم در این برنامه برای مطالعه به دانش‌آموزان پیشنهاد شد که از جملۀ آن، کتاب‌های «قصه‌هاي خيلي قشنگ»، «قصۀ پاكان»، «اسرار گنج‌هاي حضرت سليمان(ع)» و «دخترك كبريت‌فروش و 53 داستان ديگر» بود که بخشی از آن‌ها برای دانش‌آموزان خوانده شد.
خسروی اضافه کرد: در پايان، پوسترهاي حرم مطهر امام رضا(ع) و تعدادي كتاب و مجله، به رسم يادبود به دانش‌آموزان این مدرسه اهدا گرديد.
وی به برنامۀ زنگ کتاب شهرستان بیرجند اشاره و خاطرنشان کرد: در اين برنامه، کتابداران كتابخانۀ امام رضا(ع) بیرجند، مهمان كودكان مكتب القرآن خيابان معلم این شهرستان بودند که این برنامه با حضور نماينده‌اي از كانون خادمياران رضوي حوزۀ ترويج كتاب و كتاب‌خواني، جهت آشنايي با روش‌هاي انجام كار برگزار گردید.
خسروی ادامه داد: در اين برنامه كه با هدف ترويج فرهنگ كتاب و كتاب‌خواني اجرا شد، کتابداران آستان‌قدس‌رضوی ابتدا به معرفي كتابخانه و شرايط عضويت آن پرداختند و سپس دربارۀ فوايد مطالعۀ كتاب و كتاب‌خواني، مطالبي را براي كودكان بیان کردند.
وی در پایان تصریح کرد: كتاب‌هاي «با چادر قشنگت مثل فرشته‌ها شدي»، «جهان يك خدا دارد» و «حسني ميره به شهر قم» براي كودكان معرفي و پس از خوانش كتب براي كودكان، سؤالاتي از آنان پرسيده شد و به سه نفر از پاسخ‌دهندگان يك نسخه كتاب كودك اهدا گرديد که شور و شوق كودكان را به همراه داشت.
 
1397/9/12 دوشنبه
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 23