کتابخانه‌های آستان قدس رضوی و استقبال دانش‌آموزی

مدارس سطح شهر مشهد و قوچان، تنها در طول یک ماه، قریب به 3هزار دانش‌آموز خود را به اردوی بازدید از کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی بردند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی، کتابخانۀ امام‌رضا(ع) در قوچان تنها در طول یک ماه، علاوه بر مخاطبان و اعضای روزمرۀ خود، از افزون بر 2هزار کودک و نوجوان مهدکودک‌،‌ دبستان و دبیرستان‌های این شهرستان میزبانی کرد. رئیس ادارۀ روابط عمومی و امور بین‌‌الملل سازمان یادشده اعلام کرد: همچنین کتابخانۀ مجتمع فرهنگی امام‌خمینی(ره) ویژۀ نوجوانان در مشهد با 700 بازدید دانش‌آموزی یکی دیگر از مراکزی بود که مورد توجه ویژۀ مدارس سطح شهر قرار گرفت.
محمدجواد قوی اظهار داشت: از ابتدای سال تحصیلی، کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی به دلیل حجم قابل توجه منابع و امکانات ویژه‌ای چون سالن‌های مطالعه، منابع مرجع، منابع چاپی، منابع صوتی و تصویری، سالن‌های اینترنت و ایستگاه‌های کودک یکی از مراکز مورد توجه مدارس در استان‌های مختلف بوده است. وی همچنین بازدید جمعی از بانوان خانه‌دار به همراه فرزندانشان را از کتابخانۀ آیت‌الله شیخ عباس تربتی واقع در خیابان خواجه‌ربیع مشهد، از جمله بازدیدهای جالب توجه خواند.
قوی همچنین از دیگر کتابخانه‌های وابسته در مشهد همچون کتابخانه‌های شیخ هاشم قزوینی، مسجد بزرگ امام‌رضا(ع)، مسجد جوادالائمه(ع) و کتابخانۀ حسینیۀ امام‌رضا(ع) به عنوان دیگر کتابخانه‌هایی نام برد که در یک ماه اخیر از حجم قابل توجهی از دانش‌آموزان میزبانی کرده‌اند.
وی ادامه داد: در اين بازديدها، بازديدكنندگان علاوه بر آشنايي با فضا و بخش‌هاي مختلف كتابخانه‌ها، با طرح‌هاي اجرايي مثل امانت بين كتابخانه‌اي ثامن، عضويت سازماني، عضویت خانوادگي و ... آشنا شدند و در كارگاه دسترسي صحيح به اطلاعات شرکت کردند.
گفتنی است، کتابخانه‌های آستان قدس رضوی در راستای گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و تشویق دانش‌آموزان به استفاده از کتابخانه، ضمن همکاری با پیش‌دبستانی‌ها، مدارس در مقاطع مختلف و همچنین مراکز فرهنگی، امکان بازدید دانش‌آموزان و برگزاری گارگاه‌های آموزشی را برای آنان در نظر گرفته و نیز تسهیلات ویژه‌ای را برای عضویت دانش‌آموزان، اختصاص داده‌اند.
 
1397/9/12 دوشنبه
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 32