کودکان بیرجندی، میزبان برنامۀ زنگ کتاب آستان قدس رضوی شدند

به همّت کتابداران آستان ‌قدس ‌رضوی، برنامۀ "زنگ کتاب" در دو مرکز پیش‌دبستانی شهرستان بیرجند، برای یک‌صد کودک این شهرستان نواخته شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی، کتابداران کتابخانۀ امام رضا(ع) در شهرستان بیرجند، از کتابخانه‌های وابسته به آستان‌قدس‌رضوی، در قالب طرح «زنگ کتاب» و به‌منظور ترویج فرهنگ مطالعه، برنامۀ زنگ کتاب خود را برای دو مرکز پیش‌دبستانی شهرستان بیرجند به صدا درآورند.
رئیس کتابخانۀ امام رضا(ع) شهرستان بیرجند، در این خصوص بیان کرد: سی‌ویکمین برنامۀ زنگ کتاب کتابخانۀ امام رضا(ع) شهرستان بیرجند، در مرکز پیش‌دبستانی قرآنی ثقلین(واقع در خیابان نرجس) برای بیش از 60 کودک این مرکز اجرا شد.
زهرا خسروی به بیان برنامه‌های اجرا شده در مرکز ثقلین پرداخت و ادامه داد: معرفی كتابخانۀ امام رضا(ع) و شرح خدمات و شرايط عضويت، در فوايد كتاب و كتابخواني، معرفی و خوانش چند کتاب کودک مانند«کودکان می‌پرسند: دربارۀ قرآن»، توضيحاتي دربارۀ قرآن، پرسش‌وپاسخ و اهدای جوایز، از جمله برنامه‌هایی بود که در این مرکز اجرا شد.
وی تصریح کرد: برنامۀ دیگری نیز در قالب کارگاه آموزشی، در محل کتابخانۀ امام رضا(ع) با حضور40 دانش‌آموز مقطع پیش‌دبستانی دخترانۀ پوشینه‌بافت، با هدف ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني، انجام شد.
خسروی در پایان افزود: معرفي كتابخانه و شرايط عضويت، بيان فوايد كتاب و كتابخواني، معرفی چند کتاب کودک، قصه‌گويي و داستان‌خوانی، خوانش داستان توسط كودكان، پرسش و پاسخ، اهدای کتاب و بازديد از قسمت‌هاي مختلف كتابخانه، از مهم‌ترین برنامه‌های اجراشده برای این کودکان بود.
 
1397/10/20 پنجشنبه
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 17