نمایش5هزارمنبع فاطمی در کتابخانۀ تخصصی اهل بیت(ع)

کتابخانۀ تخصصی اهل بیت(ع) آستان قدس رضوی به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا(س) مجموعه‌ای از کتاب و نرم‌افزار خود را با این موضوع، در معرض نمایش علاقه‌مندان قرار داد
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس‌ رضوی، رئیس کتابخانۀ تخصصی اهل بیت(ع) آستان قدس رضوی، از نمایش منابع چاپی و شنیداری دیداری با موضوع فاطمی در این کتابخانه خبر داد.
قاسم فدایی راد افزود: در این نمایشگاه با عنوان «یاس مدینه»، بیش از پنج هزار نسخه منابع چاپی، الکترونیکی و نرم‌افزار از دانشمندان و نویسندگان بزرگ جهان اسلام با موضوع زندگانی، سیره، فضائل، مناقب، معارف، معجزات و احادیث حضرت زهرا(س) در معرض دید بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان خاندان عصمت قرار گرفته است.
وی از برخی منابع این نمایشگاه نام برد و ادامه داد: گزیدۀ کتب این نمایشگاه شامل «صدیقۀ شهیده زهرا(س)»، «جنه العاصمه»، «مظلومۀ دو عالم»، «احراق بیت فاطمه(س) فی الکتب المعتبره عند اهل السنه»، «فاطمه کوثر رسول»، «برترین بانوی اسلام»، «الفاطمیات»، «بيت الاحزان في ذکر احوالات سيده نساء العالمين فاطمة الزهراء عليهاالسلام»، «ياس مدينه»، «مجموعه شعر در رثاي حضرت صديقه طاهره فاطمه زهرا(س)»، «ظلامات فاطمة الزهراء عليهاالسلام في السنة و الاراء» و «الهجوم علي بيت فاطمة عليهاالسلام» است.
وی با بیان این که این نمایشگاه از 18 تا 21 بهمن‌ماه جاری در کتابخانۀ تخصصی و شبانه‌روزی اهل بیت(ع) واقع در بست شیخ بهایی حرم مطهر رضوی برپاست، اضافه کرد: همچنین در این نمایشگاه، تعداد منتخبی از احادیث، روایات، اشعار و... به صورت درج در تابلو و نمایشگر دیجیتال در معرض دید مراجعان محترم به نمایش گذاشته شده است.
گفتنی است این کتابخانۀ تخصصی اهل بیت(ع) موسوم به کتابخانۀ جامع گوهرشاد با دارابودن بیش از 600 هزار منبع خطی، چاپ سنگی، چاپی، الکترونیکی، پایان‌نامۀ دانشگاهی و نشریات تخصصی و بیش از 18 هزار عضو حوزوی و دانشگاهی، غنی‌ترین کتابخانۀ تخصصی اهل بیت(ع) در جهان اسلام به شمار می‌رود.
 
1397/11/17 چهارشنبه
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 18