نمایشگاه کتاب و نرم‌افزار فرهنگ شهادت

به مناسبت روز بزرگداشت شهدا و تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی، نمایشگاهی از کتاب و نرم‌افزار با موضوع فرهنگ شهادت در کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی برپا گردید.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس‌ رضوی، دو کتابخانۀ وابسته به آستان قدس رضوی در مشهد و بروجرد، به مناسبت روز بزرگداشت شهدا و تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی، نمایشگاهی از کتاب و نرم‌افزار با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت را برپا نمودند.
كتابخانۀ آیت‌الله شیخ مجتبی قزويني(ره) واقع در خيابان طبرسي، حد فاصل چهارراه مجلسی و چهارراه سيلو، نمایشگاه کتاب‌ و نرم‌افزار «عرشیان» را با موضوع زندگی‌نامه و خاطرات شهدا و جانبازان دفاع مقدس، تاریخ انقلاب اسلامی و جنگ تحميلي با بیش از 120 عنوان منبع چاپي و ديجيتالي برپا نموده است.
همچنین کتابخانۀ امام رضا(ع) بروجرد، نمایشگاهی را با عنوان «افلاکیان» برپا نموده که در تالار بانوان این کتابخانه در معرض دیدعلاقه‌مندان قرار دارد.
از مهم‌ترین کتب به نمایش‌درآمده در این نمایشگاه‌ها می‌توان مجموعه روزشمار جنگ ایران وعراق، فرهنگ جبهه، دانشگاه و فرهنگ ایثار و شهادت، مجموعه قصه فرماندهان، مجموعۀ چلچراغ (زندگی‌نامه و خاطرات شهیدان)، مجموعه قصۀ سرداران، دا، نورالدین پسر ایرانی، بابانظر، لشکر خوبان، بچه‌های حاج‌قاسم، من زنده‌ام و... را نام برد و نرم‌افزارهای یک جرعه عطش (مستند فرهنگ ایثار و شهادت)، دلباخته، کبوترهای پیکرسوخته، نرم‌افزار چند‌رسانه‌ای شاهد و مجموعه ستاره‌ها و... در بخش نرم افزاری به نمایش گذاشته شده است.
گفتنی است که این نمایشگاه‌ها تا پایان هفتۀ جاری برپاست و کتب آن، قابل امانت به اعضای کتابخانه‌های آستان قدس رضوی است.
 
1397/12/22 چهارشنبه
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 14