ماه رجب در دل اسناد آستان قدس رضوی

بیش از یک هزار و 600 برگ سند مکتوب با موضوع ماه رجب در مرکز اسناد آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود که قدمت برخی از اوراق آن، به عهد صفویه برمی‌گردد.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس‌ رضوی، مجموعه‌ای اسناد مکتوب با موضوع ماه رجب در مرکز اسناد آستان قدس رضوی موجود است که تاریخ برخی اسناد مربوط به دورۀ صفویه است.
برخی از موضوعات این اسناد، صورت تحويلي چلچراغ‌ها و ديوارکوب‌هاي حرم و اماکن متبرکه بين کشيک‌هاي پنجگانه در ماه رجب، گزارش مصرف ادويه و اغذيه و آمار بيماران دارالشفاء و حقوق کارکنان دارالشفاء در ماه رجب، مجموعه تحويل و تحول سوخت روشنايي حرم مطهر و مجموعه گزارش مصرف روشنايي حرم مطهر در ماه رجب است.
علاقه‌مندان و پژوهشگران می‌توانند برای بهره‌مندی از مجموعۀ اسناد مکتوب و تصویری این مرکز، به مرکز اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی واقع در بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی در دوربرگردان بست شیخ طبرسی حرم مطهر رضوی مراجعه نمایند.
گفتنی است که در مرکز اسناد آستان قدس رضوی بیش از 13 میلیون برگ سند نگهداری شده که اسناد دورۀ صفویۀ آن ثبت جهانی شده است.
 
1397/12/23 پنجشنبه
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 6