نخستین موقوفۀ آستان قدس رضوی در کهگیلویه‌وبویراحمد

با وقف کتابخانه و موزۀ تخصصی اسناد در شهر تاریخی سوق در جنوب ایران، این مرکز صاحب عنوان نخستین موقوفۀ آستان قدس رضوی در استان کهگلویه‌وبویراحمد شد.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس‌ رضوی، کتابخانه و موزۀ تخصصی اسناد در شهر تاریخی سوق از توابع استان کهگیلویه‌وبویراحمد، وقف آستان قدس رضوی شد. این بنا که نخستین وقف در استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد است، در قالب مجتمع فرهنگی امام‌رضا(ع) وقف آستان مقدس امام‌رضا(ع) شد. سیدعلی موسوی‌نژاد سوق، واقف این مرکز که خود نیز از سوی آستان قدس به عنوان مدیر این مجتمع فرهنگی معرفی شده است، با بیان اینکه از دوران نوجوانی و در طول نیم قرن برای جمع‌آوری این کتب و اسناد از مناطق مختلف کشور تلاش کرده است، گفت: در این مجموعه، اسنادی از قرن 6 هجری قمری تا دوران معاصر نگهداری می‌شود. این جانباز 50درصد تصریح کرد: این اسناد در موضوعات مختلف همچون شجره‌نامه، مبایعه‌نامه و دیگر زمینه‌ها است.
موسوی‌نژاد که تألیف 30 جلد کتاب را در زمینۀ امام‌زادگان در کارنامه‌اش دارد، دربارۀ هدف خود از وقف این مجموعه گفت: من جوانی‌ام را صرف این کار کردم و بیم این را داشتم که این مجموعۀ ارزشمند پس از من از بین برود. این آثار، متعلق به تاریخ و مردم ایران است؛ از این رو تصمیم گرفتم این مجموعه و حتی تمام عرصۀ منزل و ملحقات درون خانه را وقف امام‌رضا(ع) کنم تا ماندگار شود و از زمانی که این وقف پس از هفت سال تلاش، مورد پذیرش آستان واقع شد، احساس راحتی و آرامش دارم.
 
1397/12/23 پنجشنبه
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 11