کتابخانه تخصصی علوم قران و حدیث آستان قدس رضوی

کیفیت توسل به امام رضا (ع)

1396/4/21 چهارشنبه

رسول خدا (ص)فرمودند: به زودی در سرزمین خراسان پاره ای از تن من دفن خواهد شد.هیچ غم دیده ای او را زیارت نمی کند، مگر آنکه اندوعش را برطرف می سازد و هیچ گنه کاری به زیارت او نیاید مگر آنکه خداوند گناه او را بیامرزد.

آیت الله مجتهدی تهرانی(ره) در شرح این حدیث نورانی می گوید:یکی از فرق های ما با اهل تسنن این است که ما امامان را زنده می دانیم.سفر اولی که من به مکه رفتم در مسجد النبی دیدم یک آخوند سنی ایستاده و صحبت می کتد.جمعیت هم دایره وار دور او جمع شده بودند.نمی دانم وقتی چشمش به من افتاد فهمید من شیعه هستم گفت:از ما مسلمانان جمعیتی هستند که قبور را عبادت می کنند؛در حالی که مشرک هستند.

مرحوم مجتهدی در ادامه می گوید:آنها خیال می کنند ما قبر را عبادت می کنیم.ما وقتی به حرم امام رضا (ع)می رویم در زیارت نامه می خوانیم:امام من شهادت می دهم که تو صدای من را می شنوی و جواب من را می دهی.انسان اگر معنی این حرف را بفهمد وقتی به حرم ایشان رفت، قشنگ با امام رضا (ع)سخن می گوید و حوائج اش را طلب می کند.

ایشان در ادامه می گوید:هر وقت به مشهد مشرف شدید این جمله را از من داشته باشید که آقا را سه بار به جان امام جواد (ع)قسم بدهید.امام رضا(ع) خیلی به امام جواد(ع) علاقه داشتند.چهارده سال پیش حاجتی داشتم.امام هشتم را به جان فرزندش قسم دادم.یک هفته بعد گره از کارم گشوده شد و به حاجتم رسیدم .انسان وقتی حاجتی از ائمه می خواهد آنها یک چیزی بیشتر هم به انسان میدهند.کرم این خاندان بیشتر از اینهاست.

منبع:کتاب احسن الحدیث، ص۱۱۸

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

اسرار حواسّ پنجگانه در کلام امام صادق(ع)

امام صادق(ع) در بیاناتی به اسرار حواس پنجگانه اشاره کردند.

ضرورت کنترل زبان در کلام امام علی (ع)

امام علی (ع)در این حکمت ها به موضوعات اخلاقی، اجتماعی و تربیتی می پردازد.

کیفیت توسل به امام رضا (ع)

امام هشتم شیعیان، همواره مامن و پناهگاه مستحکم برای ما ایرانی ها هستند.
تعداد بازديد اين صفحه: 123809
تعداد بازديد کنندگان سايت: 249469934 تعداد بازديد زيرپورتال: 142568 اين زيرپورتال امروز: 37 سایت در امروز: 6650 اين صفحه امروز: 25