77 اثر غیرفارسی مرتبط با حضرت رضا(ع) در وب‌گاه کتاب خوان رضوی قرار گرفت.
۱۳۹۹-۰۵-۰۸
بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی امکان مطالعه 77 اثر غیر ایرانی را در وب‎گاه کتابخوان رضوی فراهم کرد.
77 اثر غیرفارسی مرتبط با حضرت رضا(ع) در وب‌گاه کتاب خوان رضوی

 

بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی امکان مطالعه 77 اثر غیر ایرانی با موضوعات مرتبط با حضرت رضا(ع) را در وبگاه کتابخوان رضوی فراهم کرد.

 

به گزارش آستان نیوز، از آنجایی که نشر الکترونیک مدت‌هاست جای خود را در کنار نشر کاغذی باز کرده است لذا از مراکز علمی-پژوهشی همچون بنیاد پژوهش‌های اسلامی انتظار می‌رفت کتابخانه‌ای الکترونیکی از آثار منتشر شده خود داشته باشد.

به همین منظور همزمان با ایام دهه کرامت امسال درگاه کتابخوان رضوی به نشانی http://islamic-rf.ir با هدف گسترش فرهنگ و سیره رضوی و نشر فعالیت‌های پژوهشی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس به خارج از کشور راه‌اندازی شد و تا کنون 100 اثر از آثار این بنیاد در این وبگاه بارگزاری شده است.

از این تعداد اثر، 77 کتاب در حوزه کودک و نوجوان و بزرگسال به زبان های غیر ایرانی اعم از اردو، انگلیسی، عربی و... در دسترس مخاطبان غیر ایرانی قرار گرفته است.

«اثبات الهدی بالنصوص و المعجزات»،«فی رحاب الامام الرئوف علی بن موسی الرضا(ع)»،«هشتمین خورشید زندگانی و سیره امام رضا(ع)»،«حدیث سلسله الذهب از دیدگاه اهل سنت»،«آینه الفت»،«پاسخ های هشتمین امام»،« زیارت حضرت رضا (ع)به روایت اهل سنت» و... برخی از آثار در دسترس مخاطبان در وبگاه کتاب خوان رضوی است.

همچنین می توان به آثاری با عناوین «کیف قضی الامام علی بن موسی الرضا (ع)»،« الامام المهدی فی احادیث الامام الرضا»،« لمحات من حیات الامام الرضا(ع)»،«گزیده حکمت نامه رضوی»،«امام رضا(ع) وارث موسی، عیسی و محمد رسول(ص)» اشاره کرد که در این وبگاه بارگزاری شده است.

لازم به یادآوری است: برخی از آثار معرفی شده در این وبگاه در هیچ کتابخانهای موجود نیست و از این رو با راه‌اندازی این وبگاه زمینه‌ای فراهم شده تا علاقمندان به کتاب و کتاب‌خوانی از نسخه الکترونیکی آثاری که به صورت کاغذی منتشر نشده و یا در دست چاپ است، بهره‌مند شوند و به راحتی آثار مورد علاقه خود را از طریق این وبگاه مطالعه کنند.

مؤلف/نویسنده/عکاس:
منبع:
آستان نیوز
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید