برگزاری مسابقه بزرگ «حاضران به غایبان برسانند.
۱۳۹۹-۰۵-۱۲
همزمان با ایام دهه ولایت توسط آستان قدس رضوی انجام می‌‌شود؛
برگزاری مسابقه بزرگ «حاضران به غایبان برسانند

 

به منظور بزرگداشت دهه دوم ماه ذی الحجه(دهه ولایت) مسابقه بزرگ کتابخوانی «حاضران به غایبان برسانند» ویژه عید قربان تا غدیر توسط معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در سطح کشور برگزار می‌‌شود.

حجت‌ الاسلام والمسلمین حجت گنابادی نژاد، معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در گفتگو با آستان نیوز اظهار کرد: فصل تابستان و مناسبت های مذهبی فرصت مناسبی است تا با استفاده بهینه از اوقات فراغت به اشاعه علوم و معارف اسلامی  پرداخته و اقشار مختلف جامعه را  با  فرهنگ عمیق و اصیل  اسلامی آشنا کنیم.

وی ادامه داد: پذیرش ولایت امیر مومنان(ع) از مسائلی است که بارها مورد تاکید پیامبر اکرم(ص) قرار گرفته است. به طوری که ایشان در خطبه غدیر می فرمایند: «حاضران به غایبان و پدران به فرزندان خود برساند» و بر همین اساس اداره تولیدات فرهنگی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی جهت آگاهی دهی زائران و مجاوران آقا علی بن موسی الرضا(ع) از مسئله امامت و ولایت، مسابقه ای را تحت عنوان «حاضران به غایبان برسانند» برای ایام دهه ولایت تدارک دیده است.

گنابادی نژاد در خصوص برگزاری این مسابقه، گفت: مسابقه بزرگ حاضران به غایبان برسانند در قالب های پاسخ به سوالات از کتاب خطبه غدیر(ویژه عموم) و مجله کبوتران حرم(ویژه کودکان)، هر روز یک سوال از خطبه غدیر و ارسال کلیپ 100 ثانیه ای از روایتگری خطبه غدیر برای اعضا یا دوستان با همکاری مسجد مقدس جمکران، روزنامه قدس، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، روزنامه خراسان، شهرداری مشهد و بنیاد بین المللی غدیر خراسان رضوی با محوریت بارگاه منور امام هشتم(ع) اجرا می ‌شود.

 

 نحوه اجرای مسابقه

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی درباره شیوه اجرای این مسابقه گفت: اجرای محور اول مسابقه این گونه است که کتاب ها به صورت فیزیکی در اماکن متبرکه حرم مطهر توزیع و همزمان در سایت haram.razavi.ir بارگذاری خواهد شد و در محور دوم، هر روز یک سوال از خطبه غدیر مطرح شده و مخاطب فرصت خواهد داشت تا ساعت 24همان روز پاسخ را به سامانه پیامکی 3111012222 ارسال نماید. همچنین سوالات از طریق بارگذاری در سایت و مشارکت با رادیو زیارت، رادیو معارف، شبکه خراسان، شبکه قرآن و معارف سیما، اعلام سوال توسط مجری مراسم حرم و... به اطلاع مخاطبین خواهد رسید.

وی افزود: ارسال آثار از طریق پرتال معاونت تبلیغات اسلامی به نشانی مذکور و یا صندوق پستی 91735351 ‌نحوه اجرای محور سوم مسابقه می باشد.

گنابادی نژاد پیرامون اطلاع رسانی این مسابقه تصریح کرد: تبلیغات در پورتال معاونت تبلیغات اسلامی، اطلاع رسانی در تابلوهای تبلیغات محیطی و نمایشگرهای پهن پیکرحرم مطهر، اطلاع رسانی از طریق تلویزیون های شهری و تابلوهای تبلیغاتی شهردای، پخش تیزر مسابقه از طریق رسانه ملی(رادیو و شبکه های سیما)، اعلام روزانه مجری مراسم جشن های دهه ولایت، اعلام روزانه مکبران در نمازهای جماعت حرم مطهر، اطلاع رسانی پیامکی از طریق مرکز فضای مجازی به بانک مخاطبین حرم مطهر، اطلاع رسانی و تبلیغ از طریق شبکه های اجتماعی در اختیار و اطلاع رسانی از طریق اتوماسیون اداری از جمله راه هایی است که اطلاع رسانی مسابقه در آن صورت می گیرد.

وی آخرین مهلت شرکت در مسابقه را 19 مرداد سال جاری عنوان کرد و افزود: نحوه شركت در مسابقه به دو روش مراجعه به بخش مسابقات پرتال جامع آستان قدس رضوی به نشانی: www.haram.razavi.ir و تکمیل و ارسال پاسخ نامه کتاب به صندوق پستی 91735351 و تحویل به کیوسک های راهنمای امکان پذیر است.

 

جوایز مسابقه

گنابادی نژاد در باره جوایز این مسابقه ابراز کرد: 110 جایزه ویژه برای برندگان این مسابقه تدارک دیده شده است که این جوایز شامل‌ 8 کمک هزینه سفر به نجف اشرف، 8 کمک هزینه سفر به مشهد مقدس، 8 کمک هزینه سفر به قم مقدس و 8 کارت هدیه 110 هزار تومانی و تعدادی تندیس متبرک، محصولات فرهنگی می باشد.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت:  قرعه کشی هدایای  فرهنگی به صورت روزانه انجام شده و اسامی برندگان و  نحوه دریافت جوایز  ویژه بعد از پایان دهه ولایت از طریق سامانه پیامکی‌ 3111012222 اطلاع رسانی خواهد شد.

 

 

مؤلف/نویسنده/عکاس:
منبع:
سایت آستان نیوز
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید