هم‌زمان با هفته کتاب انجام شد: رونمایی از پایگاه معرفی منابع در کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی
۱۳۹۹-۰۸-۲۷
کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی، هم‌زمان با آغاز هفته کتاب، از پایگاه دیجیتال ویژه معرفی منابع رونمایی کرد.

هم‌زمان با هفته کتاب، کتاب‌خوانی و کتاب‌دار و در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و نشر معارف اهل بیت(ع)، پایگاه ویژه معرفی منابع در کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی راه‌اندازی شد.
رئیس بخش سازماندهی و توسعه منابع دیجیتال سازمان کتابخانه‌های آستان قدس با اعلام این خبر تصریح کرد: در این پایگاه بیش از 2هزار و 100 منبع اطلاعاتی مانند کتاب، پایان‌نامه، مقاله، نرم‌افزار و پایگاه اطلاعاتی در موضوعات گوناگون و با اولویت منابع علوم اسلامی و انسانی معرفی شده و این تعداد به صورت روزانه، در حال افزایش و به روزرسانی است.
مهدی کریمی با بیان اینکه این منابع با استفاده از ظرفیت دورکاری کتابداران این سازمان در تعطیلات گذشته کرونایی معرفی شده است، اظهار داشت: با راه‌اندازی این پایگاه، پیش از مطالعه کامل یک اثر، امکان آشنایی با آن برای عموم مردم فراهم شده است.
وی اضافه کرد: پژوهشگران و عموم مردم می توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی به نشانی digital.aqr.ir از امکانات این پایگاه بهره‌مند شوند.
گفتنی است، تا کنون بیش از ‌2 میلیون منبع دیجیتال در سامانه کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی وارد شده است که امکان دسترسی به آن منابع، با رعایت قوانین ملی و بین‌المللی به صورت عمومی در بستر وب، یا دسترسی محدود در کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی فراهم است.

منبع:
https://news.razavi.ir/fa
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید