۱۳۹۸-۱۰-۲۵

برگزاری دوره پژوهشی کارگاه محور باحضور طلاب بندرعباسی در کتابخانه وزیری

   به گزارش روابط عمومی کتابخانه و موزه وزیری یزد، وابسته به آستان قدس رضوی، اردوی کارگاه محور مدرسه علمیه مالک اشتر بندرعباس به مدت یک هفته در کتابخانه وزیری یزد برگزار شد.
 این اردو برای 18 نفر از طلاب ممتاز مدرسه علمیه مالک اشتر و به منظور ارتقای بنیه پژوهشی این افراد برگزار شده است.
در این دوره طلاب محترم بندرعباس به مدت یک هفته از ساعت 7 صبح تا 7 شب با حضور در کتابخانه وزیری دروس تئوری و عملی پژوهش، از قبیل شیوه استفاده از منابع مرجع و منبع یابی و فیش برداری و... را فرا گرفتند.
گفتنی است کتابخانه وزیری سال ۱۳۳۴ در دهلیز شمالی مسجد جامع کبیر یزد با ۱۶۰۰جلد کتاب خطی و چاپی جهت استفاده طلاب علوم دینی راه‌اندازی شد و دارای بخش‌های مختلفی ویژه آقایان و بانوان است که از آن جمله می‌توان به مخزن کتب خطی، مخزن کتب چاپ سنگی، مخزن کتب چاپی، تالار مطالعه، تالار محققان، آرشیو مطبوعات، بخش امانت منابع چاپی، تالار اینترنت، مرکز اطلاع رسانی، بخش مرمت کتب خطی، موزه، سالن نمایشگاه، تالار اجتماعات و… اشاره کرد. این کتابخانه به دلیل در بر داشتن کتاب های ارزنده تاریخی، فرهنگی، ادبی و مرجع، مورد مراجعه بسیاری از استادان و پژوهشگران می باشد. به همین دلیل تالار محققان کتابخانه با ارائه تسهیلات و امکانات ویژه جهت استفاده پژوهشگران و محققان در نظر گرفته شده است.

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود